המלחמות בין ראשי ארגוני הפשיעה בדרום. על רקע רציחתם של שני בני אדם מהארגונים של העבריינים הבכירים בני שלמה ושלום דומרני, ולקראת שחרורם של השניים מהכלא בחודשים הקרובים, במשטרה החליטו על דרך פעולה חדשה בניסיון להרגיע את השטח הבוער – הגליה.

ל-mako נודע כי כמה עבריינים משני הצדדים הוזהרו באחרונה שאם יעזו לפעול הם ייעצרו ויוגלו מהאזור. מדובר על עבריינים שחלקם היו מעורבים בהשלכת רימונים לחצרות בתים של יריביהם באשדוד ואשקלון.

החשש של המשטרה הוא שאותם עבריינים מחזיקים בארסנל תחמושת של רימונים, מטעני חבלה וכלי נשק בהם יעשה שימוש אם המלחמה בין הצדדים תלך ותגבר. "המטרה היא לאתר את הדמויות הדומיננטיות משני הצדדים ולהציק להם כולל הגשות בבית משפט להרחיק אותם מהאזור כדי לסכל חיסולים ולשמור על ביטחון הציבור", אומר גורם במשטרה.

כך למשל לפני מספר ימים המשטרה עצרה את ר', תושב אשדוד שמשתייך לכנופיה הגיאורגית המזוהה עם בני שלמה ושנחשב לאחד מהבכירים בארגונו. ר', בן 32, השתחרר לפני כשנה לאחר שריצה עונש על ייבוא קוקאין לישראל. לפני כחמישה חודשים נעצר בחשד לזריקת רימון לבית באשדוד אבל שוחרר מאחר והמשטרה לא השיגה ראיות נגדו.

המשטרה ביקשה בבית המשפט להרחיק את ר' מהעיר אשדוד למשך חודש ימים אך השופטת דחתה את בקשתה בנימוק שלא נמצאו שום חשדות כלפי ר' ולכן לא ניתן להרחיקו מהעיר או לשחרר אותו בתנאים מגבילים.

עבריינים אחרים משני הארגונים, שנעצרו בימים האחרונים לאחר שעלה חשד שהם מתכוונים לבצע חיסולים, שוחררו גם הם על ידי בית המשפט לאחר שלא הושגו ראיות נגדם.

אך במשטרה לא אומרים נואש ומתכוונים לעצור עבריינים נוספים ולבקש את הרחקתם מהעיר. "זו מלחמה של ממש. אנחנו לא נוותר וכשיהיה לנו מידע נעצור עבריינים ונבקש את הרחקתם מהאזור כדי להגן על הציבור", טוען גורם במשטרה. 

עבריין המשתייך לאחד הארגונים טוען כי המשטרה לא יכולה להשיג נגדם ראיות ולהפליל אותם ולכן נוקטת בשיטת ההגליה. "הם רוצים להגלות אותנו מהאזור בלי שום סיבה. אין להם כלום עלינו. אם יש להם ראיות שיוכיחו בינתיים בית המשפט דחה את הבקשה שלהם", טוען העבריין, "אי אפשר לעצור אותנו בגלל מידע לא מבוסס".