הירי מהעיירה הבדואית תל שבע ליישוב עומר שבדרום ממשיך לזלוג ולסכן את חיי התושבים ביישוב היוקרתי שזועמים על אוזלת היד של המשטרה. "בימים האחרונים אנחנו סגורים בבתים כבר משעות הערב המוקדמות וזה מזכיר לנו ימים של מלחמה כמו בעזה או בלבנון", זועם א', אחד התושבים ביישוב, בשיחה עם mako.

"אנחנו מרגישים מופקרים וכמו ברווזים במטווח כשהיורים בו הם צעירים תושבי תל שבע. אותי לא מעניין שפלגים שם ביישוב נלחמים אחד בשני. מצדי שיהרגו אחד את השני, אבל שזה מגיע אלינו הביתה אנחנו לא מוכנים לזה יותר", אומר א' ומוסיף שבסוף השבוע האחרון כמה עשרות כדורים זלגו מהמלחמות הפנימיות ביישוב הבדואי הקטן לבתי התושבים בעומר.

אחד הכדורים, כך מספר א', נורה ככל הנראה מרובה M-16 וחדר לגינה באחת הווילות ביישוב בזמן ששלוש ילדות קטנות אכלו את ארוחת הצהריים שלהם עם הוריהן. "אכלנו בגינה ופתאום שמענו שריקה של כדור שנחת מטרים ספורים מהבנות", מספר ג', תושב היישוב. "זה היה מפחיד מאוד ומלחיץ. בנס הכדור לא פגע בהן. מה אני אגיד? אני מרגיש שאני חי בזירת קרב ולא בנגב".

"לא ייתכן שבמדינת ישראל אנשים ישתוללו עם נשקים, יסכנו חיי אדם ולאיש לא אכפת. אנחנו גרים בישראל או בעזה? הירי הזה הוא על בסיס יומי והילדות שלי רועדות מפחד", מספר ג', "במקום לחסל את התופעה של הירי מתל שבע לעומר המשטרה כמעט ולא עושה דבר כדי למנוע זאת. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה חס וחלילה הקליע היה פוגע באחת הילדות שלי".

ירי בתל שבע (צילום: פרטי)
הכדור שנחת בבית המשפחה בעומר בסוף השבוע האחרון | צילום: פרטי
ירי בתל שבע (צילום: פרטי)
"ניצלו בנס": הילדות והכדור שנחת לידן | צילום: פרטי

לדבריו של ג' ניידת משטרה הגיעה אליו הביתה, גבתה ממנו עדות ובזה הסתיים העניין. "השוטרים בדקו את כיוון הירי אבל כבר למחרת שוב ירו צרורות במשך דקות ארוכות". שכנו של ג', ב', מספר על המציאות של חיי התושבים בעומר בתקופה האחרונה: "בימים האחרונים היישוב נמצא תחת אש כבדה של כדורים ששורקים מעל בתי התושבים. פשוט נמאס לנו מהמצב הנוכחי אחרי שעשרות כדורים חדרו לעשרות בתים ביישוב. בסוף מישהו ישלם על כך בחייו. זו רולטה רוסית לכל דבר".

אחרי בירור העניין וממידע שהגיע לידי mako, מתברר שכוחות גדולים של משטרה פשטו בסוף השבוע האחרון על תל שבע בניסיון לאתר את מקורות הירי וכמה חשודים נעצרו ונלקחו לחקירה.