פוסט של תושבת באר שבע
הפוסט שנמחק

שכנתם של י' (22) ובעלה, תושבי באר שבע, הזמינה אתמול משלוח מאחד מסניפי רשת שופרסל בעיר. השליחים, מטעם חברה קבלנית שעובדת עם הרשת, הגיעו לבניין בו מתגוררת השכנה ומפה העניינים התגלגלו לאירוע שהסתיים במעצרם של שליחי הרשת.

"אנחנו גרים בבית קרקע, הייתי עסוקה בלסדר את הבית ותוך כדי אני שומעת את השליחים של 'שופרסל' שואלים את בעלי איפה הכניסה כדי להעלות את המוצרים שהביאו לשכנה", משחזרת י' בשיחה עם mako, "בגלל שאנחנו דיירים חדשים ולא מכירים את כל השכנים בעלי ענה להם שהוא לא יודע".

לדבריה, השליחים לא אהבו את תשובת הבעל והחלו להתווכח איתו בצעקות. "שמעתי את הצעקות ויצאתי מהבית לברר מה קרה. הם דיברו עם ידיים בצורה לא יפה ומשפילה. ניסיתי להרגיע את הרוחות כדי שזה לא ידרדר עוד יותר לעימות ואז הם ניסו לתקוף אותי ואת בעלי. פתאום אחד מהם הרים את החולצה מהתחתונים ושלף סכין כדי לאיים עלינו. סכין שנועדה לתקוף אותנו. לא סכין לצרכי עבודתו. קפאתי במקום".

י' מספרת כי בשלב זה בעלה מיהר להכניס אותה לביתה, נעל את הדלת והתקשר למוקד 100 של המשטרה. כמה דקות לאחר מכן י' התקשרה להתלונן לשירות און ליין של שופרסל, שמופעל גם הוא על ידי חברה קבלנית, ושם לטענתה הציעו לה למחוק את הפוסט בתמורה לפיצוי.

"אחד מנותני השירות הציע לי פיצוי כספי תמורת מחיקת הפוסט שכתבתי על המקרה אבל לא הסכמתי. אם זה היה קורה לבת של אותו אחראי און ליין של הרשת הוא גם היה מתנהג ככה? חשבו שאני מטומטמת שאסכים לפיצוי תמורת השתקת הפרשה. אותם שליחים עלולים להתנהג בצורה כזו מסוכנת כלפי לקוחות אחרים של הרשת ואזרחים וצריך להפסיק להעסיק אותם. אני מודה לבורא עולם שאני ובעלי בסדר ולא פגעו בנו".

בעקבות תלונת בני הזוג, שוטרים ממשטרת באר שבע עצרו שלושה בני מיעוטים החשודים במעשה. שניים מהם נחקרו באזהרה בתנאים מגבילים. בעקבות מעצר החשודים י' מחקה את הפוסט שהעלתה בפייסבוק מחשש לחיי ולחיי בעלה. "אני פוחדת שאם יידעו איפה אני ובעלי מתגוררים ישלחו אנשים לפגוע בנו אז מחקתי את הפוסט. אני עדיין מבוהלת מכל המקרה".

משופרסל נמסר: ״שופרסל פעלה מיידית עם קבלת התלונה בבדיקת האירוע וזיהוי האנשים המעורבים, כדי להעביר את הפרטים לטיפול משטרת ישראל ולאור העובדה שמדובר בחשד לאירוע פלילי. הפונים פנו מיוזמתם למשטרת ישראל וכפי שהובא בתגובת החברה- החברה עודדה זאת ומשתפת פעולה באופן מלא עם משטרת ישראל בעניין. לגבי הטענה בעניין המענה משירות הלקוחות, אנו לא מכירים אירוע כזה ונבדוק את הטענה באופן מיידי. בחברה אין כל כוונה להסתיר את פרטי האירוע וכפי שהוצהר הכוונה היא ההיפך- לחקור את הנושא עד תום באמצעות משטרת ישראל״.