תושבי הנגב כבר התרגלו למציאות שבה בתיהם ועסקיהם נפרצים על בסיס יומי על ידי כנופיות של עבריינים תושבי הפזורה הבדואית שמטילים עליהם את אימתם, אבל נראה שהשבוע נחצה גבול שלא נחצה בעבר באירוע מקומם ומרגיז שמוכיח עד כמה תחושת הביטחון של תושבי הדרום נפגעה בשנה האחרונה.

זה קרה לפני כמה ימים בשעת בוקר מוקדמת במושב שובה הסמוך לנתיבות. כנופיה של שלושה עברייני רכוש מהפזורה הבדואית פרצה למשק של משפחת שמואל בזמן שבני המשפחה שהו במיטותיהם וניסתה לגנוב טרקטורון בשווי עשרות אלפי שקלים השייך לאחיה של אם המשפחה.

אחרי שהבינו שלא יצליחו להעלים את הטרקטורון, השלושה המשיכו בחיפושיהם אחר רכוש יקר ערך, ולבסוף גנבו את הטרקטורון השני של בני המשפחה בשווי 9,000 שקלים יחד עם ציוד של מיזוג אוויר וכמה כבלים יקרים. גם מצלמות האבטחה המותקנות במשק ומסביב לבית המשפחה לא הפריעו לכנופיה ונראה שחבריה התעלמו מהן לחלוטין.

בבוקר למחרת בני משפחת שמואל התעוררו משנתם ונדהמו לגלות את הפריצה למשק המשפחתי, ולאחר הערכת מצב מהירה הבינו שהשודדים נעלמו עם ציוד יקר בשווי של כמה עשרות אלפי שקלים.

פורצים בדרום (צילום: מצלמות אבטחה)
השודדים פעלו כאילו מדובר בשטח השייך להם | צילום: מצלמות אבטחה

אם המשפחה, לאה, מיהרה יחד עם בעלה לצפות בסרטוני מצלמות האבטחה והשניים נדהמו לראות איך העבריינים הבדואים פעלו בשטחם כאילו מדובר בביתם, לקחו והשחיתו מכל הבא ליד, ולקינוח - אחד מהם אף סימן אצבע משולשת לאחת המצלמות כאקט של התרסה נגד בני המשפחה ורשויות החוק.

"מה שהכי מעצבן אותי זה שאותו עבריין עשה לנו אצבע משולשת וכלום לא מזיז לו. זו הפקרות, והוא וחבריו ימשיכו לעשות מה שבא להם מבלי לחשוש מהמשטרה", מספרת לאה שמואל בשיחה עם mako. "המעשה שלו מעיד יותר מכל על כך שאין פה חוק ושהם לא סופרים את המשטרה ועושים מה שהם רוצים. הביטחון שלנו מופקר".

פורצים בדרום (צילום: מצלמות אבטחה)
"הוא וחבריו יעשו מה שבא להם מבלי לחשוש מהמשטרה" | צילום: מצלמות אבטחה

לדבריה של לאה מאז המקרה ילדיה חוששים לצאת החוצה ולשחק בשטח המשק מפחד שייתקלו בכנופיית השודדים. "צריך לעשות לזה סוף. זו תופעה קשה שפוגעת בביטחון תושבי הנגב ואסור שהיא תימשך. צריך לטפל באותם עבריינים ביד קשה ולהעניש אותם בהתאם. לא הגיוני שהילדים שלי יחששו לצאת לשחק מחוץ לבית בגלל אותם גנבים שעושים פשוט מה שהם רוצים".

נכון להבוקר, ימים ספורים לאחר הפריצה, משטרת נתיבות טרם עצרה חשודים במעשה והחקירה ממשיכה להתנהל, וממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת הדיווח במשטרה הוזעקו למקום שוטרים שביצעו סריקות ונפתחה במשטרה חקירה שנמצאת בראשיתה. נמשיך להיאבק בפורצים ועברייני הרכוש באשר הם, וכן לחקור את המקרה ביסודיות ולבצע את כל הפעולות הנדרשות במטרה למצות את הדין עם המעורבים".