שוטרי תחנת משטרת באר שבע מנהלים בימים האחרונים מצוד אחר צעיר בדואי כבן 20 אשר על פי החשד הטריד ותקף מינית נערה כבת 14 בקניון ה"גראנד קניון" בעיר.

המקרה התרחש ביום רביעי האחרון בשעות הצהריים, אז צעדה הצעירה יחד עם אחת מחברותיה לכיוון הקניון, ולדבריה בשלב מסוים צעיר בדואי שצעד סמות אליהן התקרב אליה בפתאומיות והחל לגעת בה. הצעירה, שקפאה במקומה, טוענת שהצעיר הטריד אותה במשך שניות ארוכות והיא חששה לקרוא לעזרה מחשש שיתקוף אותה.

חברתה של הצעירה, שששהת לידה והייתה עדת ראייה למקרה, הייתה זו שלבסוף פרצה בצעקות והזעיקה את המאבטח בקניון. "קפאתי ולא יכולתי לזוז. לא הבנתי כלום ופחדתי על החיים שלי. הוא נגע בי במשך כמה דקות וחששתי לצעוק", סיפרה הנערה בעדותה במשטרה. "זה פשוט מפחיד שדבר כזה קרה במקום ציבורי ולאור יום".

מאבטח הקניון שהגיע למקום הבחין בצעיר הבדואי נמלט בריצה, והזעיק את שוטרי תחנת משטרת באר שבע, שהגיעו לזירת האירוע יחד עם הוריה של הנערה שמיד לאחר מכן ניגשו להגיש תלונה בתחנת המשטרה. החוקרים גבו עדות מהנערה, חברתה והמאבטח, ובנוסף בדקו את מצלמות האבטחה באזור שתיעדו את התקיפה.

כעת עסוקים החוקרים בבדיקה מי הוא אותו צעיר שהטריד את הנערה, ולפי צילומי האבטחה נראה שמדובר בגבר שמוכר לחוקרים והם פתחו במצוד נרחב על מנת לעצור אותו ולהביאו לדין.

האירוע האחרון מצטרף לשורת אירועים דומים שהובילה לפני מספר ימים להגעתו לעיר של השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, שנפגש עם ראש העיר רוביק דנילוביץ' אשר העלה בפניו את העובדה שתושבי באר שבע חשים חוסר ביטחון לאור הפשיעה הגואה בעיר מצד עבריינים בדואים. 

"לא יעזור פה כלום. לא צריך פה תחנות משטרה חדשות - צריך נוכחות משטרתית ברחובות. אין שוטרים והעבריינים הבדואים פשוט חוגגים ועושים ככל העולה על רוחם. הפקרות זו ההגדרה הנכונה למה שקורה פה, ואם זה יימשך ככה אז האזרחים יאלצו לקחת את החוק לידיים", הזהירו כמה תושבים המתגוררים בסמוך לקניון.

ממשטרת מרחב הנגב נמסר בתגובה לאירוע: "מיד עם קבלת התלונה נפתחה חקירה המתנהלת בימים אלו. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ולבצע את כל הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת".