פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (ראשון) כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בעיר, נגד סמאצואו אלבצואו, עובד ניקיון בן 60 מבת ים, בגין אונס אישה בת 34 בביתה.

המקרה התרחש לפני כשבועיים. א', תושבת ת"א, יצאה לטייל עם כלביה ברחוב פרופסור שור שבעיר. "בדרך חזרה הביתה, פגשתי בו ברחוב בעת שישב על ספסל. שאלתי לשלומו, אבל הוא לא ענה לי. לאחר מכן הוא שאל אותי אם יש לי חבר. השבתי לו שיש לי חברה, ושאני בת 34", שחזרה א' בעדותה במשטרה, והוסיפה כי אלבצואו, הציע לנקות את ביתה ולבשל, אולם ציינה כי סירבה להצעה.

לדבריה, הוא הציע לה לשבת לידו. "התיישבתי, למרות שמיהרתי לעבודה. הוא המשיך להגיד שהוא יודע לבשל ולנקות. אמרתי לו שאין צורך, שאני וחברה שלי מסתדרות", סיפרה א' לחוקרים. לאחר מכן, לדבריה, "הוא נישק אותי על הלחי ללא הסכמתי ואמר שיבוא אחריי, קמתי מהספסל והתרחקתי מהר מהמקום".

א' חצתה את הכביש בדרכה לביתה בעת שאלבצואו בעקבותיה. היא עלתה במהירות בחדר המדרגות והגיעה לדלת הדירה – אליה הצליח הנאשם להתפרץ. "באתי לסגור את הדלת, אבל הוא נכנס בכוח", סיפרה א' על אלבצואו, שמיד החל לגעת בה, בניגוד לרצונה.

"דחפתי אותו לכיוון הדלת, הוא הוציא שטר של 200 שקל והכניס לי לחזייה. הוצאתי אותו והחזרתי לו, והוא אמר: 'זה בסדר, יש לי הרבה כסף'". עוד הוסיפה א' בפני חוקרים: "הצבעתי לו על התמונה של חברה שלי ואמרתי לו: 'אנחנו זוג, אני לא מעוניינת'. הוא התעלם מהדברים".

אלבצואו אז ביצע בה מעשים מגונים, לפני שאנס אותה. מכתב האישום עולה כי לאחר שביצע את מעשיו, התיישב בן ה-60 על הספה בדירתה של א', ביקש ממנה כוס מים ואת מספר הטלפון שלה, בקשות אליהן נענתה כי פחדה, לפני שביקשה ממנו לעזוב, בתואנה שהיא ממהרת לעבודה. אלבצואו קם אז מהספה, וביצע בה שוב מעשה מגונה.

"אחרי שהוא אנס אותי, הוא שאל 'מתי אראה אותך שוב?'. לא הגבתי, והוא יצא מהדירה והלך", ציינה א', שמיהרה לצלצל לבת זוגה. היא פונתה לבית החולים איכילוב, שם נקבע כי נאנסה וכי נגרמו לה חבלות. בת זוגה העידה במשטרה על השיחה של א', נסערת, זמן קצר לאחר האונס. אלבצואו נעצר ונחקר באזהרה, וטען להגנתו כי א' הזמינה אותו לשתות כוס מים בביתה, חיבקה ונישקה אותו. "לא אנסתי אותה", ציין בחקירתו.

כתב האישום מייחס לו עבירות אונס כלפי א' ומעשה מגונה שגרמו לה לחבלה, מעשה מגונה בכוח, וכן כניסה והתפרצות למקום מגורים. הפרקליטות דורשת, עקב המסוכנות הנובעת ממנו לציבור, להשאירו במעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.