בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שני) בשבעה ימים את מעצרו של אלי פרג, תושב העיר בן 49, בחשד שניסה להרעיל את אשתו באמצעות זריקת אקונומיקה לגבה. פרץ נעצר כבר לפני כשלושה שבועות בחשד שניסה לרצוח את אשתו באמצעות זריקת נפט או אקונומיקה.

"הוא נהג להיכנס לגוגל כדי לחפש דרכים מוזרות ומתוחכמות להזריק רעל לאשתו. בין השאר הוא קרא כתבות על 'מזריק הנפט', משה לוי, שהורשע שרצח את אשתו באמצעות זריקת נפט. הוא ניסה לחקות אותו", תיאר גורם במשטרה, "הוא היה אובססיבי מאוד כלפי אשתו, הטמין לה אמצעי מעקב כדי לדעת מה היא עושה".

מזריק הנפט (צילום: באדיבות ארכיון "העולם הזה", גליון 2425, 22 בפברואר 1984)
מזריק הנפט, משה לוי | צילום: באדיבות ארכיון "העולם הזה", גליון 2425, 22 בפברואר 1984

מעצרו של פרג הוארך כמה פעמים בבית המשפט. פרג עצמו הכחיש שהזריק אקונומיקה לאשתו כדי להרעיל אותה למוות. האישה סיפרה לחוקרי המשטרה שבעלה היה קנאי מאוד ולא אהב שהיא עובדת בסביבת גברים.

"נתתי אוכל לנכדה שלי. הוא הכין תה שהכיל בתוכו כדורי שינה. נכנסתי למיטה ואז איבדתי את ההכרה", שחזרה האישה.

ילדיה מצאו אותה כשהיא במצב קשה לאחר שגופה התנפח. לדבריה, בעלה ניסה לחסל אותה. בעקבות הזריקה נפגע עמוד השדרה של האישה והיא עברה ניתוח בבית החולים הדסה הר הצופים. היא אושפזה בבית החולים ועוברת שיקום, אך הרופאים חוששים שמעשי הבעל גרמו נכות לאשתו.

מזריק הנפט (צילום: באדיבות ארכיון "העולם הזה", גליון 2425, 22 בפברואר 1984)
מזריק הנפט | צילום: באדיבות ארכיון "העולם הזה", גליון 2425, 22 בפברואר 1984

האישה סיפרה לחוקרים שבעלה כתב עליה לאחד מחבריו: "אני רוצה לשרוף אותה". לטענתה, מאז שהיא החלה לעבוד בעירייה הקנאה של בעלה בערה בו יותר. החוקרים גילו שהבעל מחק פתקים רבים מהטלפון הסלולרי שלו בנוגע לכוונותיו לפגוע באשתו מחשש שאלה יפלילו אותו בחקירותיו במשטרה. פרג מסר כמה גרסאות בחקירותיו שסותרות על פי החשד האחת את השנייה. הוא הכחיש את החשדות נגדו.

החוקרים אוספים עוד ועוד ראיות כולל מרופאים מומחים במטרה לבסס את התיק נגד פרג. במהלך הדיון היום בתו בת ה-16 של פרג הטיחה בו: "אני אדאג שתשב בכלא הרבה שנים".