עבריינים מצפון הארץ גנבו טיל לאו משטח שבו שהה גדוד מילואים שגויס בצו 8 לקראת האפשרות של מלחמה עם חיזבאללה. על פי החשד העבריינים ניצלו חוסר הערנות של הלוחמים בשעה שישבו לאכול, גנבו את הטיל ונעלמו תוך זמן קצר מהמקום.

כעבור כמה דקות הלוחמים נדהמו לגלות שהטיל נגנב. הם עדכנו את מפקדיהם בגניבת הטיל, ודיווח על הגניבה הועבר למשטרה. צוות חקירה מיוחד של משטרת מחוז חוף פתחו בחקירה. 

החוקרים בימ"ר חוף עצרו שני חשודים בגניבת הטיל. ההערכה היא שהטיל הוסתר בתוך מערה או מתחם של ארגון פשע גדול בצפון הארץ.

מאז תחילת המלחמה עבריינים בארגוני פשע עוקבים אחרי חיילי מילואים ומנצלים לעיתים חוסר ערנות שלהם כדי לגנוב אמצעי לחימה. באחרונה נגנבו רימונים ולבנות חבלה מאחד הגדודים בצפון הארץ. המשטרה הצבאית ומשטרת ישראל פתחו בחקירה. לוחמים וקצינים תושאלו ונחקרו אבל אמצעי הלחימה לא נמצאו.

טיל הלאו לצד המאג נחשבים לאמצעי לחימה מבוקשים על ידי ארגוני פשיעה. מחירו של טיל לאו עשוי להגיע גם לחצי מיליון שקל. בשבועות האחרונים הוברחו לישראל כעשרה טילי לאו משטח סוריה. בלשי מחוז הצפון במשטרה תפסו את אחד הטילים, שהוחבא לא הרחק ממתחם של משפחת פשע בעיר שפרעם.

לפני כחודש בלשי ימ"ר עצרו שני חשודים בגניבת מאג מחיילים שירדו למקלט במושב עבדון שבצפון הארץ. עבריינים שהיו במקום ניצלו זאת לגנוב את המאג ולברוח. לאחר חיפושים ממושכים המאג אותר באחת הוואדיות.

טיל הלאו שנתפס בצפון
טיל הלאו שנתפס בצפון

"עבריינים מסתובבים באזור הצפון במוצבים ובשטחים שבהם יש חיילי מילואים, מפנקים אותם בבשרים על האש, בהלבשה תחתונה ובממתקים ועל הדרך גונבים להם אמצעי לחימה", ציין קצין משטרה.