מותו הפתאומי והטראגי של כוכב ה-NBA קובי בראיינט חזר היום (ראשון) לכותרות ברחבי ארה"ב לאחר שוונסה בראיינט, אלמנתו של השחקן, סיפרה כי נודע לה על מותו מהתקשורת ומהרשתות החברתיות. לטענתה, את ההודעה הרשמית על מותו קיבלה מהרשויות רק שעות לאחר מכן. על פי תצהיר שלה שהוגש לבית המשפט במסגרת תביעה שהיא מנהלת נגד הרשויות, השוטרים והכבאים שהגיעו למקום צילמו את גופותיהם של בעלה ובתה – למרות שדרשה שלא יעשו כן. 

בראיינט טענה ששמעה על מות בעלה מהודעות הפוש שבטלפונים הניידים של אנשים ששהו לצידה. "החזקתי את הטלפון שלי, ניסיתי להתקשר לבעלי וכל ההודעות האלה התחילו לצוץ בטלפון שלי עם הכיתוב RIP Kobe'", היא סיפרה. "אני לא חושבת שזה הוגן שאני נאלצת להילחם היום כדי למצוא את האחראי. אף אחד לא צריך לסבול את הכאב והפחד כשהתמונות מתפרסמות, זה לא בסדר. אני לא מבינה איך מישהו יכול להיות כל כך אטום ולא להבין מה זה עושה, פשוט לשתף את התמונות כאילו מדובר בחיות ברחוב".

קובי בראיינט (צילום: רויטרס, רויטרס_)
קובי בראיינט | צילום: רויטרס, רויטרס_

קובי בראיינט בן ה-41 ואחת מבנותיו, ג'יאנה בת ה-13, היו בין תשעת ההרוגים בהתרסקות מסוק על צלע הר קלאבאסאס שבקליפורניה, ב-26 בינואר 2020. האב, וביתו היו בדרך למשחק כדורסל באקדמיית הספורט ממבה בעיר ת'אוזנד אוקס שבקליפורניה.

ונסה בראיינט מסרה את ההצהרה במסגרת תביעתה נגד מחלקת השריף, רשויות הכיבוי ומחוז לוס אנג'לס, בטענה שעובדיהם צילמו את אתר התרסקות המסוקים, כולל התמונות שבהן לטענתה נראו הגופות של בעלה ובתה.

בראיינט סיפרה כי ביום ההתרסקות סירבו נציגי מחלקת השריף להשיב לשאלותיה בנוגע למצבם של בעלה ובתה עד שהגיע השריף אלכס וילנובה ואמר לה באופן אישי שהם מתו. "הוא אמר 'האם יש משהו שאני יכול לעשות עבורך?' ואמרתי: אנא ודא שאף אחד לא מצלם אותם", אמרה בראיינט, לפי תמליל התצהיר. "אנא אבטח את האזור. והוא אמר: אני אעשה זאת".

קובי וג'יאנה בראיינט. פברואר 2020 (צילום: vanessabryant)
קובי בריאנט וביתו ג'יאנה, פברואר 2020 | צילום: vanessabryant

לפי רשת CNN, בראיינט חוותה סערת רגשות כאשר הסנגור לואיס מילר ביקש ממנה להסתכל על כמה תמונות שהציגו עורכי דינה כראיה, תמונות שמציגות קטעים מההתרסקות שנשלחו אליה והופצו ברשת. "אני לא רוצה להסתכל על זה" היא אמרה בראיינט, תוך כדי שהיא מחזיקה את ידה מעל המסך. "זה נורא." מילר גם ביקש מבראיינט להסביר אם היא סובלת מהפרעת דחק פוסט טראומטית. ההגנה אף ביקשה מבית המשפט לחייב את בראיינט לעבור בדיקה פסיכיאטרית.