תושב חיפה בן 43 ובן דודו בן ה-42 מאשקלון נעצרו לאחרונה אחרי שחגגו במשך כמה שבועות ורכשו מוצרים בשווי של כחצי מיליון שקלים על חשבון חברות האשראי.

תחילת הפרשה לפני כשנה, אז השניים נהגו להגיע לבניינים רבי קומות בשכונות שונות בחיפה, חיטטו בתיבות הדואר, ושלפו כרטיסי אשראי חדשים שנשלחו לדיירים על ידי חברות האשראי.

במהלך השנה האחרונה גנבו השניים כ-65 כרטיסי אשראי, ולאחר מכן התקשרו ללקוחות כשהם מתחזים לעובדים של חברות האשראי, הוציאו מהם במרמה את הקוד הסודי ויצאו למסע קניות.

על פי החשד, השניים משכו עשרות אלפי שקלים במזומן מכספומטים המותקנים במרכולי מזון, קנו פיצוחים שתייה וממתקים במאות שקלים, אכלו במסעדות, תדלקו את רכבם באלפי שקלים, רכשו מוצרי מזון, ונפשו במלונות יוקרה בתל אביב.

בנוסף, השניים ביצעו משלוחי מזון ממסעדות וסופרים, רכשו כרטיסי לוטו באלפי שקלים, רכשו מוצרי חשמל, טלפונים סלולריים חדשים, נסעו פעמים רבות במוניות, ובזמן הפנוי שלהם מצאו גם זמן לשחק באולינג על חשבון חברות האשראי, קנו בגדים ונעלי מותגים וחיו כאמור במשך חודשים רבים על חשבונם של אחרים.

בשלב מסוים, אחרי שהבחינו בנעשה, הגישו חברות האשראי תלונות רבות למשטרה מאזרחים תמימים שנפגעו קשות על ידי שני האחים ללא ידיעתם, ונאלצו לפצות אותם בסכום שנאמד כאמור בכמעט חצי מיליון שקלים. 

עם הגשת התלונות, החלו חוקרי תחנת משטרת חיפה לעקוב אחרי השניים אחרי שזיהו אותם במצלמות האבטחה שתיעדו אותם מבזבזים אלפי שקלים, בעיקר במרכולי מזון, ובאחד מסרטוני האבטחה הצליחו לעלות השוטרים על אחד מהם בעזרת קעקוע גדול שבלט על ידו ועצרו אותו. 

זמן קצר לאחר מעצרו הצליחו החוקרים לעצור גם את בן דודו של הנוכל המקועקע, ועם מעצרם הכחישו השניים את מעשיהם וטענו כי לא היו מעורבים בשום סוג של הונאת אשראי וכלל לא השתמשו בכרטיסים שנגנבו על פי טענת המשטרה.

למרות ההכחשות, מחלקת התביעות במשטרת מחוז חוף במשטרה הגישה נגד השניים כתב אישום חמור לבית משפט השלום בחיפה המייחס להם 51 עבירות של הונאה בנסיבות מחמירות וגניבת כרטיס אשראי.

"זו אחת ההונאות הגדולות שהיו בחיפה בשנים האחרונות. יש לנו מספיק ראיות בהן ברור שהם ביצעו את המעשים המיוחסים להם", ציינו גורמים במשטרה, ומשפטם של שני האחים צפוי להיפתח בקרוב ולא פחות מ-160 עדים אמורים להעיד נגדם במהלך המשפט.