זה קרה לפני כחודש, בצהרי יום שבת, במושב בית שקמה הסמוך לאשקלון: שני עבריינים בני 34, המזוהים לטענת המשטרה עם ארגוני הפשיעה של האחים לביא ובני שלמה, הגיעו למושב כשאחד מהם חמוש באקדח דרוך. השניים הגיעו למקום רכובים על אופנוע ומכונית גנובים שעליהם הדביקו לוחיות זיהוי מזויפות בניסיון להסוות את מעשיהם.

במשך כמה דקות השניים נסעו אחד אחרי השני וחיפשו אחר תושב המקום, מי שעל פי החשד הסתכסכו עמו בנוגע להשכרת יחידת דיור במושב, אלא שבמשטרה חושדים שהסכסוך בין השניים לאותו אדם, עבריין מוכר יחסית, היה חריף הרבה יותר, ונגע להחלטתו לערוק לארגון פשיעה מתחרה.

השניים נהגו בכבישי המושב כשהם רעולי פנים, עד שבשלב מסוים הבחינו ביריבם כשהוא מטייל עם כלבתו באחד הרחובות. בשלב זה אחד העבריינים שלף רובה וירה לעברו של יריבו שהצליח להימלט בריצה פרועה ובשארית כוחותיו קפץ מעל חומת אחת הווילות במושב. במקביל, העבריין השני לקח מחברו את האקדח והמשיך לירות לכיוונו של העבריין הנמלט שנורה ברגלו ונפצע באורח קל.

"זה היה נראה כמו בסרטי הפעולה האלה שרואים בקולנוע. הם רדפו אחריו עם אקדח, ירו לעברו, והוא הצליח לברוח ולקפוץ מעל החומה. אחד מהם המשיך לירות אבל הוא התחבא כל הזמן מאחורי החומה וחייו ניצלו", מספר ל-mako עד ראייה שנכח במקום. "זה פשוט נס שהם לא חיסלו אותו. בשלב מסוים הם כנראה הבינו שהם עלולים להיתפס וברחו מהמקום, אחרת הם היו מחסלים אותו".

השניים, שכאמור חששו להסתבך, נמלטו מהמקום במכונית כשהם נוטשים את האופנוע במושב, אך לרוע מזלם, בלשי היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש ששהו לא הרחק משם במסגרת פעילות מבצעית הגיעו למקום בזריזות וחסמו את דרכי היציאה של רכב העבריינים שהתנגש בניידת שחסמה את דרכו.

לאחר מרדף קצר בין הבלשים לשני העבריינים הם נתפסו בזמן שניסו להיכנס למושב סמוך, ובמכוניתם מצאו הבלשים את האקדח ממנו ירו לכאורה, המחסנית והכדורים. השניים בחרו לשמור על זכות השתיקה ולא ענו לשאלות הבלשים ולאחר מכן החוקרים.

ראש מפלג התשאול בימ"ר לכיש, רפ"ק דודו אברהם, ציין כי האירוע התרחש בזמן שבלשי הימ"ר פעלו בתא שטח קרוב כחלק מהמאבק של היחידה למלחמה באירועי פשיעה אלימה ולכן הגיעו בזריזות למקום האירוע. "מיד כשקיבלנו את המידע הפעלנו את כל הכוחות באזור והצלחנו לבצע את מעצר החשודים ולתפוס את האקדח. אנחנו נמשיך לעבוד באופן סדור וממוקד נגד ארגוני הפשיעה ונמצה את הדין עם המעורבים", הדגיש רפ"ק אברהם.

פרקליטות מחוז דרום הגישה בימים האחרונים כתב אישום נגד שני העבריינים לבית המשפט המחוזי בבאר שבע המייחס להם עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, עבירות נשק ונשיאת נשק, קבלת רכב או חלקים גנובים ושיבוש הליכי משפט, ומשפטם צפוי להיפתח בקרוב.