אירוע יוצא דופן שהתרחש לפני כשנה וחצי הגיע לסיומו לאחרונה בצורה מפתיעה: הסיפור יוצא הדופן החל באמצע שנת 2018, אז י', תושב צפת בן 27, זעם על נהג שעקף אותו בכביש, והחליט לסגור איתו חשבון ו"ללמד אותו לקח".

אחרי שלטענתו נעקף בפראות, החליט ' לעצור את הנהג שהעז לעקוף אותו, ציווה עליו לעצור בשולי הכביש, ואז התנפל עליו ונגח בפניו באלימות. כתוצאה מהתקיפה נשבר אפו של הנהג העוקף, והוא פונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי, שם הוא נותח והורדם עד שהתאושש לשוחרר לביתו. 

י' נעצר ונחקר, הודה בתקיפה ושוחרר למעצר בית, ולאחר ימים ספורים החליטה פרקליטות מחוז צפון להגיש נגדו כתב אישום חמורב בגין גרימת חבלה חמורה.

חייל. אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
סובל מפוסט טראומה וסיוטים בלילות. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

וכך, במהלך משפטו, התברר שי' שירת כלוחם בהנדסה קרבית במהלך מבצע "צוק איתן", אז נהרגו כמה מחבריו ואחרים נפצעו. סנגורו סיפר כי מרשו סובל מפוסט טראומה ומסיוטים קשים בלילות, מתקשה לישון, ואף נקבעו לו 60% נכות על ידי הביטוח הלאומי.

בסופו של הדיון הודה י' כי הוא מבין את חומרת מעשיו, לקח עליהם אחריות מלאה, ופיצה את הנהג שהותקף בסכום של 32 אלף שקלים.

במהלך המשפט ציינה התביעה כי אילולא מצבו הנפשי של י' עקב שירותו בבמצע "צוק איתן", הם היו דורשים לגזור עליו בין 12 ל-32 חודשי מאסר בפועל, אך לבסוף הסתפקו בדרישה של עונש מאסר על תנאי.

השופטת דוניא נסאר ציינה בגזר הדין כי במקרה זה שיש לסטות מהעונש הרגיל עקב שירותו של י' ב"צוק איתן", וגזרה עליו לבסוף עונש קל מאוד של שישה חודשי מאסר על תנאי.