עשרה ימים אחרי הרצח האכזרי של העבריין ירין מסילתי בן ה-24 בנתניה לאחר שהגיע על פי החשד לחסל את בני משפחת גלאם - ניסיון רצח נוסף מסעיר את העיר בשבוע האחרון. על פי מידע שהגיע לידי mako, עבריין המשתייך לאחת הכנופיות המוכרות בשרון, ארב בשבוע שעבר בשעות הצהריים ל-מ', צעיר בן 25 שישב במכוניתו ברחוב שדרות בן אבי בעיר וירה לעברו תשעה כדורים.

מ', שעל פי החשד משתייך לכנופייה יריבה ומוכרת למשטרה, נפצע באורח קל עד בינוני מאחד הכדורים ופינה את עצמו לבית החולים לניאדו בעיר. "היה לו מזל שהוא התכופף ושהיורה היה עבריין צעיר ולא מקצועי כי הוא היה מחורר אותו בקלות", מספר תושב העיר שהגיע לזירת האירוע דקות לאחר הירי ומעורה היטב בפרטי הסכסוך בין שתי הכנופיות. "הנקמה, כמו תמיד, תגיע. זה יקרה בעוד כמה ימים, והפעם יש מצב שזה יסתיים בחיסול של היורה או של מי ששלח אותו".

החיסול האחרון הוא הפעם השלישית בה חברי אותה כנופייה מנסים לחסל את מ'. לפני כחמישה חודשים הוא ניצל לראשונה אחרי שרוצח שכיר ירה לעברו בעת שבילה בפיצוצייה במרכז העיר (התיעוד בסרטון כאן למעלה). המחסל ריסס את הפיצוצייה בכדורים ונמלט בזמן ש-מ' נפצע באורח בינוני עד קשה, אושפז למשך תקופה לא קצרה ושוחרר לאחר שיקום ממושך.

לפני שבועיים זה קרה שוב, לאחר ש- ו', עבריין בן 30 תושב פרדס חנה, הוזעק יחד עם כמה מחבריו על ידי עבריין תושב נתניה כדי לזרוק רימון רסס לעבר אותו פיצוצייה בה נכח מ'. ו', שהגיע עם שניים מחבריו לפיצוצייה, זרק את הרימון ונמלט מהמקום, הרימון התפוצץ ברחבת הפיצוצייה ובנס איש לא נפגע. מ', שהבין מיד את גודל הסכנה נמלט מהמקום מיד עם הפיצוץ.

זמן קצר לאחר האירוע עצרה היחידה המרכזית במשטרת מרחב השרון את ו', אז התברר שהוא היה אמור לשהות במעצר בית על עבירה אחרת שביצע. במהלך חקירתו הוא שמר על זכות השתיקה וסירב להסגיר את האנשים שסייעו לו להימלט מהמקום וסיפקו לו את הרימון. "הכוונה שלו הייתה לפגוע ב-מ' או בחברי הכנופיה שלו", מעריך גורם במשטרה. "מדובר בסכסוך מתמשך בין מ' וחבריו לבין כנופיה יריבה בעיר שמקבלת גיבוי וחיזוק מעבריינים בפרדס חנה. הרקע לסכסוך הוא מאבק ושליטה על פיצוציות ועסקים בעיר המגלגלים מיליוני שקלים מדי חודש".

כלי הנשק בנתניה (צילום: דוברות משטרת ישראל)
שלושה מתושבי העיר נעצרו כשהיו בדרכם לחיסול | צילום: דוברות משטרת ישראל

ניסיון הרצח האחרון של מ' מצטרף לעוד שמונה ניסיונות חיסול שאירעו בחודשיים האחרונים בנתניה, יחד עם הרצח של ירין מסילתי שעדיין מסעיר את העיר, זאת לאחר שחוקרי המשטרה גיבשו החלטה בעצת אחת עם פרקליטות מחוז מרכז להגיש כתב אישום בגין רצח נגד צחי גלאם, שני ילדיו ושניים מאחיו.

הטענה היא שבני משפחת גלאם יכלו למנוע את הרצח כאשר האקדח של מסילתי נתקל במעצור, אבל הם העדיפו לחסלו. החמישה, המיוצגים על ידי עו"ד ג'קי סגרון, טוענים גם היום שפעלו מתוך הגנה עצמית שכן מסילתי הגיע עם אקדח שהכיל כדור בקנה בכוונה תחילה לרצוח את גלאם.

וזה לא נגמר שם: לפני שלושה ימים עצרו בלשי משטרת לב תל אביב שלושה תושבי נתניה, כולם דמויות מוכרות היטב למשטרה, כשבמכוניתם אקדח, מחסנית וסכינים. ההערכה שהשלושה היו בדרכם לחיסול ממוקד של עבריין יריב, ולאחר מעצרם החליטו השלושה לשמור על שתיקה בחקירתם ומסרבים לענות לשאלות החוקרים במי התכוונו לפגוע.