ארגנטינה: שנה בדיוק אחרי התפוצצות פרשת הרצח בה מואשם הישראלי גיל פרג כי רצח את אמו ודודתו בעיר מנדוזה שבצפון המדינה, בשבוע האחרון החל שלב העדויות הסופי במשפטו, במסגרתו עלה להעיד מי שכונה "מר ווילי" והוגדר על ידי בית המשפט בתור "החבר הכי קרוב והיחיד של גיל פרג במנדוזה".

על פי פרסומים בכלי התקשורת במנדוזה בסוף השבוע האחרון, אותו "ווילי" הוא אדם שעובד עבור מועצת העיר המקומית, ועזר בעבר לפרג לאחר שזה פנה אליו וטען כי אדריכל מקומי הונה אותו בסכום של 300 אלף דולרים. "אני הייתי חברו היחיד כאן במנדוזה ובמשך שלוש שנים פגשתי אותו פעמיים בשבוע", סיפר ווילי בבית המשפט.

עורכי דינו של פרג, מקסימיליאנו לגראנד ולאוטורו ברכטה גילו על קיומו של "ווילי" רק לפני כמה חודשים לאחר שקיבלו דיווח על אדם שהגיע לבקר את פרג בבית הכלא, וכששאלו את מרשם מי האדם שבא לבקר אותו - הוא סיפר להם כי מדובר בחברו הקרוב "אדון ווילי".

וכך, לפי הצהרתו בבית המשפט, אותו ווילי אכן עזר לפרג אחרי העקיצה שחווה מהאדריכל, הצליח לעזור לו לשחזר חצי מהסכום שנעלם, ואז לטענתו "איבד כל קשר עם פרג למשך כחצי שנה".

"אחרי שלא ראיתי אותו כחצי שנה, פגשתי אותו לפתע במרכז העיר והוא סיפר לי ששלושה שודדים פרצו לביתו וירו לכיוונו 3 יריות", העיד ווילי בבית המשפט. "אחת היריות פגעה לו בגב מה שהוביל לאשפוזו של פרג בבית החולים למשך כמה חודשים".

בהמשך עדותו הוסיף ווילי: "אחרי זה הוא סיפר לי שהוא עוסק בהלוואות כספים, ואת עיקר כספו עשה דרך אמא שלו ששלחה לו סכומים גבוהים. הוא אפילו הראה לי מחברת בה רשם את כל הלקוחות שלו להם העניק הלוואות".

"בשלב מסוים הוא הפך להיות כמו ילד בשבילי", סיפר ווילי. "הוא היה לבדו בעולם, ולא חסכתי ממנו ביקורת. צעקתי עליו ודרשתי ממנו למכור את כל נכסיו ולטוס חזרה לישראל. הוא לא אהב את הביקורת שלי ונעלם שוב. מאז לא ראיתי אותו עד שפרצופו הופיע במהדורות החדשות. אחרי שנעצר ביקרתי אותו בכלא מספר פעמים, עד הרגע בו הוא החל לבקש ממני אוכל לחתולים".

במהלך ביקורו הראשון בבית הכלא, פרג סיפר לווילי כי חייו השתנו לאחר הניתוח שעבר בבית החולים לאחר הירי. "הוא אמר לי שבמהלך הניתוח נגלה אליו חתול זקן בשם בלטוס, חתול גדול ואפור בן 500 שנה. הוא אמר שמדובר בחיה קסומה שמגינה עליו ומבקרת אותו בתא. לטענתו אותו חתול יכול לעבור דרך קירות וככה הוא מצליח לבקר אותו בכלא".

בין שאר ה"חיות שמבקרות את פרג בתאו בצורה קבועה", כך על פי עדותו של ווילי בבית המשפט, ניתן למצוא גם ה"גוזליז" - שדים קטנים שיוצאים לבקר אותו מחורי הביוב. בהמשך סיפר פרג לווילי כי הוא לא רצח את אמו ודודתו, ושהוא חייב לצאת לחפש אותן כי "הן איפשהו".

בסיום עדותו סיפר ווילי על מקרה הזוי נוסף בו היה מעורב יחד עם פרג: "הלכנו יחד למסיבה של אנשים בגילאי 30-40. במהלך המסיבה שמתי לב כי פרג מצא חן בעיניה של בעלת הבית, אישה גרושה בת כ-40. שמתי לב שגיל מתבייש, וניסיתי לעודד אותו ללכת לדבר איתה. לפני זה שאלתי אותו מתי הוא התקלח לאחרונה, כי פיזית הוא לא נראה במיטבו, והוא ענה לי כי 'הוא ניקה לא מזמן את חלקיו האינטימיים'".

לסיום הוסיף ווילי כי אחרי שניסה לשכנע את פרג "להתחיל" עם בעלת הבית, האחרון ענה לו כי היא "מבוגרת מדי בשבילי, ובאירופה היו משלמים לי עבור סקס איתי".

כזכור, גיל פרג מואשם כי בינואר 2019 רצח את אמו ודודתו בעיר מנדוזה שבצפון ארגנטינה לאחר שהגיעו לבקר אותו במתחם בו התגורר.

אחרי היעלמותן של האם והדודה, ואחרי שהכחיש כל קשר להיעלמות, מצאה המשטרה המקומית את גופותיהן של השתיים באותו מתחם בו התגורר פרג, ומאז הוא עצור בחשד לרצח הכפול, זאת למרות שעורכי דינו טוענים כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין, והמשפט בענייניו כאמור עדיין נמשך וממשיך להסעיר את התקשורת הארגנטינאית.