כנופיה של פורצים המתגוררים בכפרים אבו גוש ועקב בירושלים החליטו לאחרונה לגנוב כלי נשק וציוד צבאי השייכים ללוחמי מג"ב שהיו בפעילות באזור מעלה החמישה, קיבוץ הממוקם בהרי האזור.

על פי החשד, ראש הכנופיה, צעיר בן 27 בשם ר', עבד באולם האירועים בקיבוץ, ובאחד הערבים בהם הגיע לעבודה הבחין בנגרר של משמר הגבול כשהוא עמוס באמצעי לחימה וחנה בסמוך לאולם. כאשר סיים עבודתו, דאג ר' לנתק את מצלמות האבטחה כדי שאלו לא יתעדו אוֹתו ואת חבריו בעת הפריצה לנגרר הצבאי כמה שעות מאוחר יותר.

וכך, הגיעו חברי הכנופיה בשעת לילה מאוחרת לחניון בו חנה הנגרר, שברו את המנעול, פרצו את כלי הרכב וגנבו מתוכו אמצעי לחימה יקרים מאוד שהיו אמורים לשמש את לוחמי מג"ב. בין הציוד שנגנב היו עשרות רימוני יד, כדורי גז מדמיע, 1,000 כדורי אמ-16, מחסניות, מדים, ברכיות, אפודים זוהרים, פנסים וציוד נוסף.

את הציוד היקר אותו גנבה הכנופייה החביא ר' במחסן באולם האירועים למשך הלילה, ובבוקר למחרת הגיעו כמה מחברי הכנופייה לאולם והעבירו את הציוד למכוניתו של ר', ועל פי החשד מכרו אותו לארגוני טרור ופשיעה מכיוון שנכון להיום הציוד טרם נמצא.

כנופיית מגב (צילום: דוברות מג"ב/משטרת ישראל)
ההודעות המפלילות | צילום: דוברות מג"ב/משטרת ישראל

אחת הסיבות שבגללן משוכנעים החוקרים כי הפורצים מכרו את הציוד ולמעשה הסיבה שהובילה לתפיסתם הייתה העובדה שהם צילמו את הרכוש היקר שגנבו ושלחו את הצילומים למוכרים פוטנציאלים לכאורה וחברים כדי להתגאות במעשיהם ולהראות להם "עד כמה הם אמיצים" שבחרו לפרוץ לרכב צבאי.

צוות החקירה המיוחד של מג"ב ירושלים שפתח בחקירת האירוע מיד לאחר גניבת האמל"ח עצר לבסוף את ר' וחבר נוסף מהכנופיה שסייע לו, בזמן שחברים נוספים שהיו מעורבים בפריצה טרם נעצרו. שני הפורצים שנעצרו שמרו בחקירתם על זכות השתיקה, בעיקר מאחר והחוקרים לא מצאו כאמור את האמל"ח שגנבו ומכרו על פי החשד במאות באלפי שקלים.

במהלך החקירה סרקו החוקרים את הטלפונים הסלולריים של העצורים ונדהמו למצוא בתוכם תמונות של אמצעי הלחימה שנגנבו אותן צילמו על פי החשד הפורצים ושלחו לחבריהם בגאווה. "הם עשו טעות קריטית במיוחד כשצילמו את הציוד שגנבו ולא מחקו את התמונות וזה בעצם מה שהפליל אותם", ציינו במשטרה.

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לאחרונה נגד השניים כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בעיר בגין גניבת אמצעי לחימה, פריצה לרכב וגניבה מרכז, נשיאת נשק והיזק בזדון, ומשפטם צפוי היפתח בשבועות הקרובים ועד אז ישהו במעצר.