קולומביה: גופתו של חואן דייגו גונזלס (39), שחקן כדורגל מקומי ששיחק בעבר בארגנטינה, מקסיקו וארה"ב, נמצאה לפני כשבוע בעיר מדיין לאחר שעברה התעללות קשה ובותרה לחלקים, כך מסרו רשויות החוק במדינה בסוף השבוע האחרון.

נציג המשטרה המקומית, עומר רודריגז, סיפר בסוף השבוע לכלי התקשורת בקולומביה כי גופתו של גונזלס נמצאה ביום חמישי, ה-27 בפברואר, לצדה של גופתו של אדם נוסף שטרם זוהה, והחשד העיקרי הוא כי מדובר ברצח אכזרי. שתי הגופות נמצאו כאמור כשהן מבותרות ומפוזרות בתוך כמה תיקים שונים שנמצאו באזור.

על פי הדיווחים, גופותיהם של שני הגברים נמצאו באזור היערות של קופהקבנה שבצפון מערב המדינה, כ-20 קילומטרים מהעיר מדיין, סמוך לאחד הנהרות במקום, וגופתו של כדורגלן העבר זוהתה בעזרת טביעות האצבע שלו.

"קיבלנו דיווח על הימצאותן של שתי גופות מבותרות באזור, ומיד התחלנו בחקירת האירוע יחד עם אנשי המז"פ ואנשי הפרקליטות המקומית", סיפר רודריגז. "לא היה לנו כל מידע מוקדם על איומים או תלונות שונות הקשורות לנרצחים, ואנחנו נמצאים בעיצומה של חקירה בנסיון להבין מה עומד מאחורי האירוע המזעזע".

גונזלס, הכדורגלן שגופתו זוהתה, הוא שם מוכר בארצו, ושיחק בעבר בין השאר באינדפנדיינטה מדיין ואינדפנדיינטה סנטה פה המקומיות, בקבוצות אלמגרו וסאן לורנסו בארגנטינה, סנטוס לגונה במקסיקו, וסיים את הקריירה שלו בשנת 2011 בקבוצת פילדלפיה יוניון האמריקאית.

כל המועדונים בהם שיחק גונזלס פרסמו במהלך סוף השבוע הודעות תמיכה במשפחתו והביעו את צערם העמוק ברשתות החברתיות. "קבוצת אינדפנדיינטה סנטה פה מביעה צער עמוק על מותו של חואן דייגו, ואנחנו שולחים חיבוק חם לכל בני משפחתו", כתבה קבוצת נעוריו בפוסט מרגש בטוויטר.

על פי החשד הראשוני של אנשי המשטרה, גונזלס נרצח ככל הנראה לאחר שנקלע לחובות כלכליים קשים, והיו מי שחיפשו לנקום בו לאחר שלא שילם את חובותיו. ההודעה על מותו עוררה כאמור זעזוע עמוק בכל רחבי אמריקה הלטינית, ורבים הגיעו ללוות אותו בדרכו האחרונה בטקס אשכבה המיוחד שנערך בסוף השבוע האחרון.