חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 חקרו בימים האחרונים באזהרה את בתו החורגת של חאלד בדוי, תושב עזה שנאשם בהשתלטות על נכסיהם של קשישים בתל אביב ולקיחת סכום שנאמד בכ-20 מיליון שקל.

הבת, בשנות ה-30 לחייה, שירתה בקבע כלוחמת ביחידה מובחרת בצה"ל, והשתחררה לפני זמן קצר משירות מילואים של ארבעה חודשים בעוטף ובעזה. כיום היא עובדת במפעל ביטחוני. נור, אמה של החשודה, היא יהודייה שעלתה לארץ מאוקראינה לפני שנים, והתאסלמה על מנת להינשא לבדוי, שוהה בלתי חוקי שנכנס לארץ מעזה ומתגורר בלוד. הבת שנחקרה היא למעשה בתו החורגת, שכן היא נולדה מנישואיה הראשוניים של אמה.

הפשיטה על ביתו של חאלד בדוי (צילום: דוברות המשטרה)
הפשיטה על ביתו של חאלד בדוי | צילום: דוברות המשטרה

על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מיסוי וכלכלה במחוז תל אביב לבית המשפט המחוזי בעיר בגין הפרשה, תחילת ההונאה החלה לפני כשלוש שנים. חאלד בדוי, בן 56, אשתו נור ושני עורכי דין נהגו לזייף צוואות של קשישים עריריים שנפטרו בשנים האחרונות והשאירו אחריהם נכסים, דירות ורכוש רב. הם החתימו עדים על תצהירים כוזבים, לפיהן עשר דירות של קשישים שנפטרו הועברו במתנה לבדוי. בכמה מקרים בדוי השתלט על חשבונות הבנק של הקשישים. בצורה זו גרפו כ-20 מיליון שקלים.

חוקרי יאח"ה זימנו את הבת לחקירה, לאחר שעלה חשד כי חשבון הבנק שלה שימש כצינור להלבנת הון למעשי ההונאה של אביה החורג. למעשה, כך על פי החשד, היא פתחה חשבון פיקטיבי ("קש") אליו הוזרם הכסף מהדירות שאביה מכר. הבת נחקרה בגין עבירות של קבלת דבר במרמה והלבנת הון בשווי 700 אלף שקל.

זייף צוואות של קשישים (צילום: דוברות המשטרה)
זייף צוואות של קשישים | צילום: דוברות המשטרה

הבת טענה בחקירתה כי לא ידעה שהכספים שהוזרמה לחשבונה הם כספי מרמה. לדבריה, מדובר בחשבון ששימש את העסק המשפחתי והפעילות בו הופסקה לאחר שהיא גויסה לשירות מילואים. "אמא שלי פשטה רגל, פתחתי חשבון כדי לסייע למשפחה", טענה. בתום חקירה של כמה שעות שוחררה הבת, ונאסר עליה ליצור קשר ישיר או עקיף עם המעורבים בפרשה.

"להערכתנו מדובר בחשבון 'קש' ששימש כצינור להעברת הכספים, לדעתנו היא ידעה על כך", טוען גורם במשטרה. חומרי החקירה הועברו לפרקליטות מיסוי וכלכלה שמתכוונים לזמן אותה לשימוע בטרם הגשת כתב אישום.

בעקבות החקירה הוקפא חשבון הבנק של הבת, והיא פנתה לבית משפט השלום בראשון לציון בבקשה לשחררו על מנת שתוכל לשלם שכר דירה. סוכם כי היא תפקיד 20 אלף שקל במזומן ונכסים נוספים על מנת לשחרר את חשבונה מהקפאה.