חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש עצרו אתמול (ראשון) שלושה חברים במאפיה הקווקזית באשקלון, שלפי החשד היו בדרכם לדירת מסתור באזור אילת לאחר ניסיון החיסול של ניסים "נינה" דומרני, בנו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני, שנורה מטווח אפס ומאושפז במצב קשה. במשטרה חושדים כי בין העצורים שנתפסו בזמן מנוסתם נמצא גם האיש שירה בדומרני. רגעי המעצר של השלושה תועדו בכביש היורד לאילת.

השלושה נתפסו לא הרחק מדימונה על ידי בלשי ימ"ר לכיש, כשעתיים וחצי לאחר ניסיון הרצח. במשטרה מעריכים שהירי יפוענח כבר בימים הקרובים גם אם השלושה ישמרו על זכות השתיקה בחקירותיהם.

"היורה עצור ובידינו נמצאת ראיית הזהב שמפלילה אותו", ציין קצין משטרה במחוז הדרומי. "הפעילות המהירה של שוטרי ימ"ר לכיש הביאה למעצר המעורבים בניסיון הרצח. היינו חייבים לפעול מהר לפני שייעלמו ויעלימו מידע  חשוב שישבש לנו את החקירה. יש לנו די ראיות נגדם שנאספו מרגע הירי ועד המעצר".

לדברי החוקרים השלושה, בשנות השלושים לחייהם, היו בהלם מוחלט בעת מעצרם. חברי המאפיה הקווקזית שחבריה הגיעו לאשקלון לפני למעלה מעשור היו בעבר חלק מברית עם דומרני האב, ובשנים האחרונות הם מזוהים עם יריביו, ראש ארגון הפשע בני שלמה ויד ימינו אייל נגר.

"הם עקבו תקופה ארוכה אחרי נינה דומרני, התחקו אחר עקבותיו ותכננו הכל לפרטי פרטים", הסביר קצין משטרה. "רואים שהיורה עצמו לא מקצועי, היד שלו רעדה והוא היה מבולבל מאוד בזמן הירי, אחרת נינה היה מחוסל מיד. היה לו מזל גדול. רוצח שכיר היה גומר את זה בכדור בראש ושניים בחזה". 

בשנים האחרונות הקשרים בין דומרני לאביו נמצאים בנתק: ניסים התנתק מעסקי אביו ובעת שדומרני האב ישב בכלא בנו לא ירש אותו והעדיף להיעלם מהנוף הפלילי לטובת עסקים פרטיים.

למרות זאת, במשטרה בודקים חשד שמאחורי ניסיון החיסול עומדים אנשיו של העבריין בני שלמה שרצו לנקום את רצח אחיו שלום שלמה מלפני כשבע שנים. מאז הרצח שלמה ואנשיו סימנו את דומרני כמי שהיה מעורב בצורה ישירה או עקיפה ברצח. חשד נוסף הוא שלנינה דומרני היה סכסוך מהעבר הלא רחוק עם חברי הכנופיה בעניינים עסקיים והם החליטו לחסל אותו.

ניסיון חיסול באשקלון (צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
זירת ניסיון החיסול באשקלון, אתמול | צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

כך או כך, המשטרה תגברה את הכוחות סביב העיר אשקלון ואשדוד. בלשי ימ"ר לכיש עוקבים כל העת אחר דומרני האב ואנשיו כדי למנוע מהם לנקום את ניסיון הרצח של בנו.

בדרך להסדר? דומרני בבית המשפט (צילום: חדשות 12)
חשש מנקמה. שלום דומרני | צילום: חדשות 12

"שלום לא ישתוק", מציין עבריין מאשקלון. "הוא בודק לעומק את המצב באופן קר לברר מי ניסה לרצוח את בנו ומי ששלח אותם ישלמו בחייהם. נקודה. שלום חייב להגיב אחרת זה ייראה שהוא חלש בעולם התחתון. התגובה שלו תהיה אכזרית מאוד. הוא צריך להראות לכולם שיש לו עוצמה ושהתגובה תהיה אכזרית וקשה שלא ישכחו הרבה מאוד זמן".