נשק קטלני חדש של ארגוני פשע בארץ מדאיג מאוד לאחרונה את משטרת ישראל - מטעני מרגמה. מדובר בפצצת מרגמה שמהנדסי מטעני החבלה בעולם התחתון הופכים למטען חבלה קטלני. עלות מטען כזה נעה בין 50 ל-100 אלף שקל.

"זה מטען החבלה הכי יקר, חדש וקטלני שיש לארגוני הפשע", חושף קצין משטרה בכיר, "מטען כזה שמופעל מחסל כמה אנשים בשנייה. זה שובר שיוויון. מעולם לא נתקלנו במטענים כאלה".

אתמול (ראשון) במהלך פעילות מבצעית של שוטרי המחוז הצפוני בשטח פתוח סמוך לצומת בית המכס בצפון הם מצאו במקום מסתור 24 פצצות מרגמה בשווי של כ-2.5 מיליון שקל. השוטרים בסיוע חבלן לקחו את הפצצות מהמקום אבל טרם נעצרו חשודים. 

מטעני מרגמה (צילום: דוברות המשטרה)
מטעני מרגמה | צילום: דוברות המשטרה

"החשד שלנו הוא שפצצות מרגמה נגנבו מבסיסים ומוצבים בצפון ועשו את דרכם לארגוני פשע שהיו אמורים להפוך אותם למטעני חבלה קטלניים", ציין קצין משטרה בכיר.

זה לא הנשק היחידי שצובר תאוצה לאחרונה בשל המלחמה בעזה. בחודשים האחרונים ארגוני הפשע בצפון התחמשו בטילי 'לאו' ו'אר.פי.ג'י. שחלקם נגנבו ממחבלי נוח'בה שחוסלו ביישובי עוטף עזה. במשטרה חוששים כי אמצעי הלחימה החדשים שהגיעו לידיהם יפגעו באזרחים תמימים או בכוחות הביטחון: "משהו שצריך להדאיג אותנו". 

טיל לאו שנתפס ע"י המשטרה (צילום: דוברות משטרת ישראל)
טיל לאו שנתפס ע"י המשטרה | צילום: דוברות משטרת ישראל