בלש ששירת בתחנת משטרה בצפון הארץ פוטר באחרונה מעבודתו, לאחר שנכנס למועדון בעפולה מבלי לשלם, ביים בדיקה משטרתית, ונקלע לקטטה במהלכה ניסה לשלוף את אקדחו.

האירוע התרחש לפני כשנתיים אז י', בשנות ה-30 לחייו, שירת במשך כארבעה חודשים בלבד כבלש בתחנת משטרה. באחד הערבים הוא הגיע למועדון לילה בעפולה, וסירב לשלם דמי כניסה תוך שהוא משקר כי הגיע במסגרת תפקידו. י' נכנס למועדון כשהוא שיכור, הגיע לתאי השירותים ופקד על הבליינים לצאת החוצה – בטענה שהוא בודק שלא מבצעים עסקאות סמים במקום.

לאחר שיצא מתאי השירותים הוא נתקל בבליינית צעירה, וניסה להתחיל איתה. בעל המועדון לא אהב את התנהגותו של י', וביקש ממנו לחדול ממעשיו. בתגובה, הבלש ביקש ממנו לצאת החוצה, הציג את תפקידו במשטרה, ועזב את המקום. בעל המקום וכמה בליינים שהיו באזור החליטו לעקוב אחר י' ולתעד אותו בשל התנהגותו החשודה, מה שהוביל לקטטה בין הצדדים. במהלכה נגרמו ל-י' חבלות.

"חשבנו שהוא מתחזה לבלש, הוא לא התנהג כמו איש משטרה", שחזר אחד הבליינים, "הוא היה שיכור, עצבני ורצה להוציא אקדח. כמה אנשים התערבו ולקחו את האקדח ממנו לפני שהוא ירה במישהו". בשלב זה, ניידת משטרה הוזעקה למקום והמבלים מסרו לידי השוטרים את האקדח.

במשטרת ישראל ראו בחומרה רבה את האירוע והחליטו להעמיד את י' לדין משמעתי, בגין התנהגות לא הולמת. במהלך הדיון נחשף כי גם במהלך טיול באילת של היחידה בה שירת י' הוא שתה אלכוהול, השתכר והתנהג בצורה לא ראויה.

הדיינים גזרו על י' עונש של הורדה בדרגה לשלושה חודשים וקנס של 2,000 שקל, אך במשטרת ישראל בחנו את התנהגותו של הבלש והחליטו לפטרו.