ל', אסיר שהיה כלוא בכלא חרמון ונדרש על ידי מפקדת אגף לאסוף מידע מפליל על חברו לתא רועי ברקן, בנו של השחקן יהודה ברקן ז"ל, סירב, נשלח לתא הפרדה בכלא שיטה ויקבל פיצוי של 50 אלף שקלים.

תחילת הסיפור לפני כ-11 שנה. ל' שהה בתא אחד עם ברקן שהורשע ונדון לעשרה חודשי מאסר בפועל בגין סחר בסמים. בכתב תביעה שהגיש ל' לבית משפט השלום בחיפה נגד שירות בתי הסוהר ומדינת ישראל באמצעות עו"ד כמיל גרייב הוא חשף כי מפקדת אגף בכלא, שלא אהבה את התנהלותו של ברקן שנהג להתלונן עליה, דרשה ממנו להעביר לה מידע שלילי על ברקן כדי שתוכל להענישו ולבסוף להעביר אותו מהכלא.

"היא הזמינה אותי לשיחה ודרשה ממני לעקוב אחר התנהגותו", טען ל' בכתב התביעה, "התנגדתי נחרצות. זה לא הסגנון שלי להלשין על אנשים. מפקדת האגף אמרה לי שאם לא אשתף איתה פעולה היא תעביר אותי לכלא קשה מאוד כמו 'שיטה' (שאטה) שיש בו אסירים ביטחוניים רבים".

ל' סירב לבקשה והתלונן עליה להנהלת הכלא. בכתב התביעה הוא טוען כי עקב כך הוא הועבר לצינוק במשך 27 ימים שבו הוחזק בתנאים קשים ביותר ללא חלונות ואור. "זרקו אותי לתא עם חדר קטן בלי חלון, תאורה, בלי שירותים ומקלחת מבלי לצאת מהתא או לקבל ביקורים או לצאת לחופשות. לא עשו לי שימוע וזאת בניגוד לפקודות שב"ס", קבל ל'.

ל' דרש פיצוי של כחצי מיליון שקל על הנזקים הנפשיים שנגרמו וההחלטה להחזיקו לשווא במשך 27 יום בצינוק רק בגלל שהתלונן נגד מפקדת האגף. המדינה הגישה כתב הגנה בו ביקשה לדחות את התביעה על הסף ולחייב את ל' בהוצאות משפט.

במסגרת כתב התביעה צורף תצהיר של מפקדת האגף שבו היא דחתה את טענותיו של ל'. "מעולם לא ביקשתי ממנו למסור לי שום מיד על אסירים מאחר וזה תפקידם של קציני מודיעין. לדבריה, ל' איים עליה כשאמר לה: "אל תשכחי שאני עוד מעט בחוץ וזה לא עוד הרבה זמן". בעקבות האיום הזה נפתחה חקירה נגד ל' והתיק נסגר מחוסר ראיות.

השופט אפרים צ'יזיק מתח ביקורת כלפי שב"ס שלא ערך שימוע ל-ל' טרם העברתו לתא צינוק כפי שמתחייב מפקודות שב"ס וקבע כי בעלי תפקידים בכלא נקמו בו ולכן יש לפצות אותו בסכום של 50 אלף שקל.