הבהלה בקרב אזרחים מודאגים שחוששים מפני מתקפת טרור בתוך שטחי מדינת ישראל נמשכה גם בסוף השבוע האחרון, כשהמשטרה נאלצה לטפל במאות מקרים של אזרחים שדיווחו על חשד לניסיונות של מחבלים לפרוץ להם הביתה. 

כך למשל ביום שישי בערב בני משפחה מבני ברק התקשרו למשטרה וטענו שחשודים ערבים ניסו לפרוץ להם לבית דרך המרפסת. "שמעתי אנשים שמדברים ערבית נכנסים למרפסת שלי", סיפרה ר' לאחר התקרית. "נבהלתי מאוד. הערתי את בעלי והוא התקשר למשטרה".

מתברר שהחשודים היו שוהים בלתי חוקיים שעבדו באתר בנייה במקום. שוטרים שהגיעו לדירת המשפחה מצאו במרפסת סכינים ופריטים שהחשודים כבר הספיקו לגנוב מדירה אחרת בבניין.

"זה היה מפחיד לראות אנשים עם סכינים מסתובבים לנו בבניין", שחזרה אחת הדיירות, "במצב הרגיש של היום אי אפשר לדעת מי מחבל ומי פורץ. עדיף לי שנהיה בהיסטריה ושלא יטבחו בנו".

החשודים בניסיון הפריצה נתפסו על ידי המשטרה ונלקחו לחקירה. החשד הוא שהם ניסו לפרוץ לדלת המרפסת באמצעות סכין כדי לגנוב חפצים ולמכור אותם כדי לשרוד כלכלית. מקרים דומים של שב"חים שניסו לפרוץ לדירות היו גם בתל אביב, גבעתיים ורמת גן. החשודים נעצרו ונלקחו לחקירה. בכל המקרים נשלל החשד לפעילות חבלנית עוינת.

בנהריה אזרחים דיווחו על ערבים שצילמו בתים שלהם ובאחד המקרים נכנסו לחצר ותיעדו את בתיהם. התושבים נלחצו מאוד אבל התברר שלא מדובר באירוע ביטחוני, אלא בתושב הצפון שצילם את הגינה כדי לבצע בה עבודות ולבחון ציוד השקיה המתאים.

ברעננה תושבים דיווחו ביום שישי על שלושה גננים חשודים שמסתובבים באחת השכונות. בדיקת שוטרים שהגיעה למקום העלתה שהם גננים יהודים שמתחזקים חצרות וגינות בבניינים.

"זה חשוב מאוד שהאזרחים מדווחים על כל אירוע חריג", ציין קצין משטרה, "בימים כאלה רגישים ערנות הציבור חשובה מאוד ואנחנו מתייחסים לכל פניה ברצינות ומגיעים במהירות למקום".

ל-mako נודע כי בעקבות המלחמה בעוטף עזה מאות שוהים בלתי חוקיים, שעבדו באתרי בנייה ושיפוצים, נתקעו בישראל מבלי יכולת לחזור לשטחי הרשות ובגלל שמצבם הכלכלי גרוע הם נאלצים לבצע עבירות רכוש כדי לשרוד כלכלית.