דניאל זרוג, עבריין בן 36 מחולון, נעלם בשבועות האחרונים מבלי שאיש הצליח ליצור איתו קשר. זרוג, שמוגדר על ידי המשטרה כעבריין מסוכן ואלים, נעצר בעבר בחשד למעורבות במעשי רצח, אבל נחלץ מהם ללא כתב אישום. מכריו בעולם התחתון מעריכים כי ירד למחתרת ואף עזב את הארץ - ייתכן שלקפריסין הטורקית.

"היו לדניאל הרבה סכסוכים בזמן האחרון ומאז שאני זוכר אותו מככב בעולם הפשע. הוא עבריין מסוכן ונקמן מאוד שלא הייתי מציע לאף אחד להסתכסך איתו אבל מצד שני תמיד משך אש", תיאר את זרוג עבריין ממרכז הארץ. "אני לא מתפלא שהוא נעלם כאילו בלעה אותו האדמה".

לזרוג עבר עשיר בתחום עבירות האלימות, הסחר בסמים וההלוואות. כבר בשנות העשרים המוקדמות לחייו זרוג סומן כיעד מודיעיני בכיר של היחידה המרכזית במשטרת מחוז תל אביב. בשנת  2007 הוא נעצר יחד עם עבריין נוסף בחשד שתכננו לרצוח אסיר שיצא לחופשה קצרה מהכלא. בפשיטה על ביתו זרוג נתפס אקדח, אך כעבור כמה ימים במעצר הוא שוחרר מחוסר ראיות.

"החשד היה אז שלזרוג היה סכסוך עם האסיר בנוגע לעסקאות סמים ושליטה על הסחר בעיר חולון", הסביר גורם מודיעיני במשטרה, "כבר אז הוא היה 'כוכב' שסומן על ידי ימ"ר תל אביב כדמות שיש לעקוב אחריה ולא לתת לה לגדול לממדים של ראש ארגון".

ם כמה עונשי מאסר בכלא, אך נחלץ מכמה תיקי רצח שיוחסו לו ולאנשיו. עבריינים המכירים את זרוג מספרים כי לא פעם ניצל מניסיונות חיסול, וכי הוציאו עליו חוזי חיסול, אך לבסוף הוא ניצל.  

"זרוג היה מוציא לפועל של עבריינים בכירים במרכז הארץ", סיפר גורם במשטרה, "הוא בנה את עצמו מלמטה בעשר אצבעות. מעבריין רחוב לדמות עבריינית מתוחכמת ומסוכנת מאוד. הוא נהג לתכנן את הפגיעה ביריביו לפרטי פרטים. עם חבריו הקרובים הוא הסתכסך ולא היסס לפגוע בהם. יש לא מעט תיקי רצח שהיו קשורים לזרוג שלא הצלחנו לפענח אותם בגלל שעדי תביעה או מדינה חוסלו או נעלמו".

דניאל זרוג
דניאל זרוג

בפברואר 2021 זרוג וחברו הקרוב שאול פרץ הסתכסכו קשות. על פי החשד, שלא הוכח, זרוג שלח שניים מאנשיו לפוצץ את המכונית של פרץ בעת שנסע בשכונת תל כביר בתל אביב. מעוצמת הפיצוץ פרץ נפצע קשה מאוד ובנס שרד ונשאר בחיים. זרוג נחקר ושוחרר. ארבעה חודשים לאחר מכן, ב-21 ביוני 2013, שני העבריינים יניב פרץ ושלום אביטבול הגיעו רכובים על אופנוע לרחוב ראב"ד בתל אביב, שם חנתה מכוניתו של זרוג, במטרה להטמין בה מטען חבלה רב עוצמה. שוטרים שהבחינו בהם הצילו את זרוג מחיסול. הם הורו להם לעצור אבל השניים המבוהלים הניחו את המטען על הכביש ונמלטו.  מאוחר יותר אביטבול ופרץ נעצרו. הם הואשמו בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעבירות של ניסיון רצח אבל הפרקליטות במחוז תל אביב נאלצה להתקפל עקב קשיים ראייתיים שהתגלו בתיק. סעיף ניסיון הרצח נמחק. הם נשפטו  לעונשים קלים של שלוש וחמש שנות מאסר.

יותר מעשור של הסתבכות בפלילים

בשנת 2009 זרוג הורשע בהחזקת 12 ק"ג חשיש שנתפסו בארגז קטנוע עליו רכב. הוא נשלח לכמה שנים טובות בכלא. למרות עונש המאסר, מעמדו של זרוג בעולם התחתון עלה.

ב-15.10.2013  זרוג נחשד במעורבות בניסיון רצח בבית קפה ברחוב בן גוריון על הטיילת בבת ים. על פי החשד הוא נכנס לבית הקפה כשהוא חובש פאה לראשו, מרכיב משקפי שמש וכובע מצחייה. הוא ניגש לאחד השולחנות בבית הקפה, שלף אקדח וניסה לירות באחד האנשים שישבו במקום. זרוג נתקל במעצור באקדח, ניסה שוב ושוב, אבל לא הצליח לירות. הוא ברח מהמקום כשעל הדרך הוא זורק את הפאה והשלייקס שלבש לפח אשפה. לאחר מכן האביזרים אותרו  על ידי המשטרה עם ה-DNA של זרוג.

זרוג נסע לנתב"ג, רכש כרטיסי טיסה וטס לחו"ל. רק כעבור ארבעה חודשים הוא נתקף געגועים למשפחתו, חזר לארץ ונעצר. הפרקליטות במחוז תל אביב הגישה נגדו כתב אישום בגין ניסיון רצח אבל סנגורו, עו"ד איציק איצקוביץ', השיג הסדר טיעון שכלל עונש של שבע שנות מאסר בלבד.

בשנת 2014 זרוג נעצר בחשד לרצח דוד אלמליח. אלמליח, שהיה חברו הטוב, שימש עד מדינה נגד זרוג וחברו קובי ביטון בתיק רצח של הצעיר חן בניהו. זרוג שוב נחלץ מתיק הרצח, לאחר שהמשטרה לא הצליחה להשיג נגדו את ראיית הזהב.

גם בעת שהיה בכלא רימונים, זרוג הסתבך עם עבריינים מארגון הפשע חרירי מה שגרם לשב"ס להעבירו אותו לתא הפרדה. הוא התעמת עם ויסאם חרירי, מבכירי הארגון, ובהמשך הותקף על ידי אסירים. "היה חשש שיפגעו בו ולכן העברנו אותו לתא הפרדה", הסביר גורם בשב"ס, "למען האמת, יש לו מזל שלא חיסלו אותו".

בינתיים, היעלמותו של זרוג ממשיכה להעסיק את סביבתו. "לפעמים עבריינים מסוגו מעדיפים לברוח ולהעלם", טוען גורם שמכיר את זרוג. "למרות כל זה, לא מתאים לו להיעלם בצורה כזו מבלי להודיע לאף אחד, גם לא לקרובים אליו".