אתמול (שישי) מיכאל בן זיקרי בן ה-45, טבע למוות לאחר שקפץ למים באגם זיקים כדי להציל מטביעה משפחה ששהתה במקום. "מיכאל בעיניי גיבור, אדם אצילי" אמר היום ג'מיל אלקרם ל-mako, האב שחיי ילדיו ניצלו בעקבות המעשה של זיקרי ז"ל. "הוא עזר להציל את הילדים שלי וזה ממש לא מובן מאליו. לא כל אחד היה עושה את מה שעשה. הוא סיכן את חייו כדי שהילדים שלי יחיו ומת כמו גיבור. אני משתתף בצער המשפחה".

בצהרי יום שישי, אלקרם תושב הפזורה הבדואית ליד הישוב חורה, הגיע עם אשתו, שני ילדיו בני שש ותשע ואחייניתו בת ה-22 לשחות באגם זיקים. "באנו לפה פעמים רבות, ולא היו בעיות עם האגם הזה", סיפר האב. לדבריו, ילדיו הספיקו להצטלם לפני שנכנסו למים וכעבור כמה דקות התרחשה הדרמה הגדולה.

ג'מיל אלקרם וילדיו שניצלו מטביעה
"באנו לפה פעמים רבות ולא היו בעיות עם האגם הזה". ילדיו של אלקרם | צילום: באדיבות המשפחה


"הייתי במים לא רחוק מהם. בשלב מסוים הילדים היו קצת רחוקים, נסחפו והם התחילו לצעוק שהם טובעים. נכנסו כנראה לתוך מערבולת, בור גדול במים. לא יכולתי להגיע אליהם", שחזר אלקרם, "מיכאל רץ לתוך המים, שחה לכיוונם והתחיל להוציא אותם אבל הוא היה זקוק לעזרה. היה עוד בחור שאני לא מכיר בכלל ששמע את הצעקות שלנו, נכנס גם הוא במהירות למים, שחה למקום שבו הילדים היו והוציא אותם מהמים. מיכאל לצערי טבע למוות".

"אין אנשים כמו מיכאל, הוא הציל את ילדיי ושילם בחייו. כואב לי על משפחתו. זו טרגדיה נוראית עבורם. אני רוצה לפגוש אותם ולהודות להם שמיכאל הציל את ילדיי ולהשתתף בצערם הכבד. אדם כזה צריך להנציח. שאנשים ילמדו על מעשי הגבורה הזה", ציין אלקרם. ילדיו של אלקרם פונו על ידי ניידת טיפול נמרץ לבית החולים ברזילי באשקלון. מצבם השתפר והם צפויים להשתחרר הביתה היום בערב.
ג'מיל אלקרם וילדיו שניצלו מטביעה
אלקרם וילדיו | צילום: באדיבות המשפחה


לדבריו, הוא מתכוון לאתר את האדם השני שסייע בהוצאת ילדיו מהמים ולהודות לו. "אני אהפוך עולמות כדי לאתר את האיש, לפגוש אותו ולהודות לו על שהציל את ילדיי". גם האחיינית בת 22 שטבע ניצלה בזכות זיקרי והאדם הנוסף ומצבה השתפר.

"צריך לסגור את האגם הזה, זו סכנת נפשות" טוען האב. "אין פה מצילים והמים מאוד עמוקים. אסור לתת לאנשים להתקרב למקום הזה. האסון הבא זה עניין של זמן".