רינת (שם בדוי) נשואה ואם ילדים, ישראלית לשעבר המתגוררת בלוס אנג'לס, החליטה להוציא רישיון נשק ולהתאמן יחד עם כמה מחברותיה עם מדריך ירי כדי להיות מוכנות למקרה של מתקפת מחבלים על השכונה היוקרתית שבה הן מתגוררות. מלבד רינת, עוד ועוד ישראלים בארצות הברית מצטרפים בשבועות האחרונים ליוזמות אבטחה קהילתיות על רקע הלחימה בעזה וההפגנות בעד הפלסטינים וחמאס.

"המצב בארצות הברית של היהודים והישראלים לשעבר מפחיד מאוד היום", אומרת רינת. "יש תחושה שעוד רגע הולך להתרחש פוגרום בקהילה. המשטרה לא עושה כמעט כלום. מאז תחילת המלחמה בעזה אנחנו מקבלים איומים על רצח מגורמים פרו פלסטינים. יש הפגנות רבות בארה"ב ובלוס אנג'לס בפרט בעד החמאס ונגד פעילות צה"ל וישראל בעזה".

רינת מספרת כי הישראלים בעיר חיים בפחד מתמיד. הפחד הפך לממשי לאחר שלפני כשבועיים אדם פרץ לבית של משפחה ישראלית בשכונת יוקרה בעיר וצעק "לשחרר את פלסטין". "חלקנו שכרנו מאבטחים", מספרת רינת. "בנס זה לא הסתיים ברצח".

ישראלית בארה"ב מחפשת אימוני נשק
ישראלית בארה"ב מחפשת אימוני נשק

לדבריה, היא וחברותיה החליטו להוציא רישיון נשק ולעבור הכשרה בירי כדי להיות ערוכות למקרה של מתקפת מחבלים על השכונה שלהן. בשל המצב המתוח יהודים הורידו מזוזות באישור של רב וחוששים להבליט כל דבר שקשור ליהדותם.

"אני וחברותיי החלטנו לשכור מדריכי ירי ולהכשיר את עצמנו ללמוד בכמה כלי נשק כדי להיות ערוכות למקרה שבו מחבלים או תומכי חמאס ינסו לבצע פוגרום או לינץ'", תיארה רינת. "אנחנו לא סומכות על הרשויות בארה"ב שיגנו עלינו. אנחנו חייבות להגן על המשפחות שלנו. מיום ליום המצב נהיה יותר ויותר מפחיד. בחיים לא חשבתי שאגיע למצב כזה שאוציא נשק להגן על עצמי מפני מחבלים".

לפני כמה ימים מת בהפגנה פרו-ישראלית ליד לוס אנג'לס פול קסלר, מפגין יהודי בן 69. ישנו חשד שקסלר הוכה בראשו על ידי מפגין פרו-פלסטיני שחבט בו באמצעות מגפון. קסלר נפצע באורח קשה מאוד וכעבור כמה ימים מת מפצעיו. החשוד במעשה הוא לואי אנלג'י, בן 50 פרופסור למדעים ומחשב שמרצה במכללה.

"אנחנו בסכנת חיים ממשית", סיפרה רחל (שם בדוי), "אנשים בארץ לא מבינים בכלל מה קורה פה. נשים רבות ביקשו להוציא נשקים. למרבית הבעלים יש נשק. גם אנחנו רוצות להיות ערוכות".

יונתן שטרן, יהודי שמתגורר בפנסילבניה, הקים יחד עם כמה מחבריו את יחידת "חרב גדעון", שמטרתה למנוע פוגרומים של יהודים בבתי כנסת ומרכזים קהילתיים. שטרן חושף כי חלה עלייה של מאות אחוזים במקרים של נשים שפנו ליחידה כדי להכשיר אותן בירי ברובים ואקדחים.

פרסום של יחידת חרב גדעון
פרסום של יחידת חרב גדעון

"זה נכון שיש עלייה מטורפת של מאות אחוזים דווקא מצד נשים שפנו אלינו לאמן אותן ולהכשיר אותן לירי באקדחים ורובים. אני מתאר לעצמי שהמראות הקשים ומחרידים שהן ראו בטלוויזיה ביישובי עוטף עזה הלחיצו אותן מאוד", אומר שטרן. "הן חוששות שגם בארה"ב דבר כזה יכול להתרחש והן רוצות להגן על המשפחות שלהן".

"אנחנו שירתנו ביחידות מובחרות בצה"ל, לחמנו בכל מיני מבצעים ואני יכול לומר שהיום אין כמעט ביטחון ליהודים בארה"ב", מוסיף שטרן. "יש חשש כבד מאוד שההפגנות יהפכו להתפרעויות עד כדי טבח ופוגרום בשכונות יהודיות ובבתי כנסת, ואני ממש לא מגזים. המציאות היום מפחידה מאוד ויהודים רבים רוצים להצטייד בכלי נשק ולעבור אצלנו אימונים".

שטרן חשף כי יש ברשות היחידה עשרות כלי נשק שנועדו לחמש יהודים בזמן חירום על מנת שיוכלו להגן על עצמם מפני מחבלים שינסו לפגוע בהם. "לצערי אני ויהודים רבים מרגישים כמו בשנת 1938. רגע לפני ליל הבדולח. אין מספיק משטרה וכוחות ביטחון. אנחנו מרגישים מופקרים לגורלנו", הדגיש שטרן, "אין מי שיגן על יהודי אמריקה. רק אנחנו יכולים להגן על עצמנו ואנחנו נערכים לכל תרחיש ומאמנים יהודים ויהודיות רבות שפנו וביקשו עזרה. נשים רבות שבעבר לא רצו להחזיק נשק פונות אלינו לעבור אימוני ירי. המטרה שלנו להיות מוכנים לכל תרחיש".