פרשת הפיצוץ אתמול בערב (חמישי) לעבר האולם ברחובות שבו התחתן ראש ארגון הפשע, עמוס לביא, ממשיכה להסעיר את העולם התחתון. בעיקר, מרחפת מעל הכול השאלה: מי עמד מאחורי המבצע הצבאי הזה שגרם מבוכה לבלשי המשטרה שתצפתו על המקום.

"אנחנו יודעים מי זרק את הרימון ומי שלח אותו", אומר גורם המקורב למשפחת הפשע לביא, "המטרה הייתה להרוס את החתונה של עמוס ולפגוע בו ובבני משפחתו. מי שעשה את זה יידע על כך. בקרוב מאוד ונגיע אליו לכל מקום בכדור הארץ. הוא ישלם ביוקר על מעשיו וזה לא יישאר באוויר - הנקמה תהיה קשה מאוד". 

הרכב שהתפוצץ בחתונתו של עמוס לביא (צילום: רחובות ניוז)
צילום: רחובות ניוז

זה קרה אתמול סמוך לשעה שמונה וחצי ברחוב גד פיינשטין ברחובות. לביא השקיע באירוע מעל רבע מיליון שקל כשאל המקום הוזמנו כ-500 אנשים ובניהם משפחה, חברים ועבריינים בכירים שעמם הוא נמצא בקשרי עבודה וקואליציות, דמויות מאוד מוכרות למשטרה, עורכי דין ואנשי עסקים. בזמן המקרה, נכחו באולם כ-120 מוזמנים שהמתינו לחופה. 

על פי החשד, שני בני אדם שרכבו על אופנוע נסעו במהירות לעבר החלק האחורי של האולם שבו חנתה מכונית הב.מ.וו המפוארת של לביא שקושטה בסרטים, וזרקו רימון או הפעילו מטען שהתפוצץ בעוצמה רבה. החשד הוא שהם נסעו באופנוע גנוב עם לוחיות זיהוי מזויפות וקיבלו על זריקת הרימון כ-5,000 שקל - סיכון גבוה במושגים של העולם התחתון. מעוצמת הפיצוץ שישה בני אדם נפצעו: חמישה באורח קל וצעירה בשנות העשרים לחייה באורח בינוני. אחת הפצועות היא קרובת משפחה של האחים לביא.

(הצילומים והסרטונים מזירת האירוע באדיבות אתר "חדשות רחובות ניוז")

"מזל גדול שלא הגעתי לחתונה של עמוס. אנחנו חברים טובים מאוד", אומר ל-mako עבריין בכיר מאוד שנחשב ליעד של היחידה המרכזית במשטרת מחוז תל אביב, "ידעתי שיהיה בלגן. שינסו להרוס לו את החתונה שינסו לנקום בו. זה דבר מכוער אבל בעולם התחתון של היום אין קווים אדומים - הם לא קיימים יותר והכל מותר. יותר הזוי שהבלשים שתצפתו על החתונה לא עצרו את החשודים במעשה. תפסו אותם שוב עם המכנסיים למטה".

בלשי ימ"ר מרכז לא במקרה תצפתו על האירוע. הם ידעו שיש כוונה לפגוע בעמוס לביא או בבני משפחתו וגם רצו לתעד את העבריינים המגיעים לחתונה ולעקוב אחריהם לאחר מכן. על פי עדי ראיה שהיו במקום, ראש ארגון הפשע, עמיר מולנר היה באולם מלווה בכ-30 מאבטחים וכלב גדול כדי למנוע פגיעה בו. לדברי עד ראייה מולנר אמר שלום מרחוק לאימו של עמוס ומיד לאחר האירוע עזב את המקום עם אנשיו.

בעולם התחתון חושדים שעבריינים המזוהים עם ראשי ארגוני הפשיעה מהגדולים בישראל המתגוררים באזור של בני שלמה או שלום דומרני היו מעורבים בזריקת הרימון או הפעלת המטען, שבנס לא גרם לאסון כבד. "היה צפי לפגיעה של עבריינים בלביא ופשוט לא נערכו נכון בשטח ולכן זורק הרימון נמלט. העבריינים עשו צחוק מהבלשים", אומר קצין במחוז מרכז.

לחוקרי ימ"ר מרכז יש מידע מי יכול היה לבצע את הפעולה אך בשלב זה טרם נעצרו חשודים.

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "משטרת ישראל מנהלת חקירה מואצת, תוך הפעלת כלל האמצעים והיחידות לשם חשיפת מבצעי העבירה ומיצוי הדין עמם, לצד המשך בחינה מקצועית והפקת ראיות מהממצאים שנאספו בזירה על ידי חבלני המשטרה וחוקרי הזיהוי הפלילי. בניגוד לנטען בפנייתך ועל מנת להעמיד דברים על דיוקם, נבהיר כי אכיפת המשטרה מתמקדת בהיבטי תנועה ורישוי ולא אבטחת אירועים מסוג זה".