בית המשפט המחוזי בלוד גזר בשבוע שעבר ארבע וחצי שנות מאסר בפועל על עדנאן נורי (22) משכונת שועפאט בירושלים, לאחר שתקף את הבוס שלו בגלל ויכוח על משכורת.

האירוע התרחש לפני כשנה וחצי, אז נורי עבד בחברה שסיפקה שירותי ניקיון למרכז לוגיסטיקה של רשת מרכולי מזון גדולה. בשלב מסוים אחיו מוסעב, שגם עבד במקום, סיפר לו שהבוס העביר לו משכורת בסך 3,000 שקל במקום 6,000.

בעקבות המידע הגיע נורי מצויד בלהב של סכין למרכז הלוגיסטיקה יחד עם אחיו. הם עלו במעלית לכיוון המשרדים, אז נורי ביקש מאחיו לעזוב את המקום ולחזור למכוניתו. נורי ניסה לאתר את הבוס במשרדי החברה, דפק על דלתות והתקשר אליו.

מכתב האישום, שהגישה פרקליטות מחוז מרכז, עולה כי לאחר שנורי איתר את המנהל הוא נכנס לחדרו, הסתער לעברו עם הסכין, ושיסף את גרונו שלוש פעמים – מבלי שקדמה לכך התגרות מצידו. לאחר מכן נורי נמלט מהמקום, כשהוא משאיר את הקורבן שרוע על הרצפה. בשארית כוחותיו הצליח המנהל להגיע למשרדים ולהזעיק עזרה.

פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום פינו את הקורבן לבית החולים, כשהוא מורדם, מונשם ונמצא בסכנת חיים ממשית. בבית החולים הצליחו הרופאים לייצב את מצבו, ובהמשך הוא הועבר להליך שיקומי ממושך.

נורי נעצר והוגש נגדו כתב איושם המייחס לו עבירה של חבלה מחמירה בכוונה. במהלך המשפט הוא חתם על הסדר טיעון עם התביעה, שדרשה לגזור עליו עונש של 7-12 שנות מאסר בפועל. מנגד סנגורו ביקש להתחשב בנסיבות חייו, ובעובדה שלקח אחריות על מעשיו, ולגזור עליו 30 חודשי מאסר בפועל בלבד.

כאמור, השופטת מרב גרינברג גזרה על נורי ארבע וחצי שנות מאסר בפועל, וקבעה כי עליו לפצות את המנהל בסכום של 40 אלף שקל.