מפח נפש נוסף בפרשת נתי חדד. למרות הציפיות מצד קרוביו כי תתקבל הלילה החלטה לשחרר את הישראלי שריצה עד כה 3 שנות מאסר בכלא התאילנדי, החליטה ועדת השחרורים כי בשלב זה הוא יישאר במאסר.

חדד (35), נשפט לארבע שנות מאסר בגין הפעלת מרפאה שלא כחוק ואספקת כדורים ללא מרשם למטיילים שפנו אליו לעזרה. הוא יושב כבר כמעט שלוש שנים בכלא התאילנדי, זאת לאחר שריצה גם עונש מאסר של שנה וחצי בגין מציאת אקדח במרפאה אותה ניהל ולטענתו לא היה שייך לו.

במהלך השנים, חדד, שמוכר היטב למטיילים הישראלים בקוסומוי כמי שעזר לרבים מהם שטיילו באזור והיו זקוקים לסיוע רפואי, נלחם על העברתו לישראל כדי שיוכל לרצות את יתרת עונשו בארץ ולקבל טיפול רפואי הולם.

בספטמבר האחרון היו אמורים בכירי מערכת המשפט התאילנדית לדון בבקשתו להוציאו מהכלא ולהעבירו לישראל בעקבות בקשתם של שרת המשפטים דאז, איילת שקד, והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן, אבל ברגע האחרון שוב הוחלט לדחות את הדיון בבקשה - הפעם לדצמבר.

בחודש אוגוסט האחרון שלח נשיא המדינה ראובן ריבלין מכתב למלך תאילנד בו ביקש להקל בעונשו של חדד. בתאילנד לא התייחסו למכתב עד לפרסום הדברים ב-mako והתערבות נוספת מצד בית הנשיא. הלילה, כאמור, כל המאמצים לא נשאו פרי וחדד יישאר בשלב זה בכלא.

"נתי לא ישרוד את זה", אומרת נורית חדד בשיחה עם mako. חדד שהתה בתאילנד כמעט חודש ימים בציפיה לחזור עם בנה הביתה, אך שבה לארץ השבוע לאחר שבשבוע שעבר נדחה פעם נוספת דיון בעניין בנה. "אם נתי ישמע שדחו את ההחלטה שוב הוא ימות בכלא". 

במהלך השבוע האחרון התגלה בבית הכלא נגיף הקורונה ובמשפחתו של חדד חוששים כי הוא יידבק. כמן כן, קרוביו מתחילים להפנים את העובדה כי ככל הנראה יקירם ייצא לחופשי רק בתום ריצוי מלוא עונשו, בעוד שנתיים ושמונה חודשים.