המלחמה בין חייא למוסלי נמשכת: הקרבות בין ארגוני הפשע גלשו כבר בשבוע שעבר אל בנייני יוקרה בתל אביב, לאחר שרימון רסס התפוצץ בכניסה לבניין ברחוב לוי אשכול, אלא שנראה כי התפשטות האירועים הפליליים רחוקה מלדעוך – והגיעה גם לשכונת בבלי בעיר.

"המלחמה בין שני הארגונים רק תלך ותחמיר", מזהיר קצין משטרה, "יצר הנקמה ביניהם עלול לגרום למותם של חפים מפשע, וזה מטריד אותנו במיוחד. לא נוכל לסכל את כל ניסיונות החיסול".

ביום שלישי האחרון אותר רימון רסס בפארק סמוך לאחד הבניינים בבבלי. כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום וסגרו את הגישה לסקרנים. חבלנים נטרלו את הרימון ונלקחו ממנו טביעות אצבעות כדי להתחקות אחר הזורק. "המזל הוא שהרימון לא התפוצץ", מבהיר גורם במשטרה, "ככל הנראה מי שזרק את הרימון רצה לחזור לקחת אותו, אבל הקדמנו אותו".

יומיים לאחר מכן בשעת לילה מאוחרת זרק רעול פנים רימון לעבר אחד הבניינים. למזלם של דיירי הבניין הוא לא התפוצץ ונוטרל. במשטרה מעריכים כי ארגוני הפשע, שבאחרונה חלק מאנשיהם נעצרו, נעזרים בבני נוער וצעירים חסרי ניסיון שאינם מיומנים בזריקת רימונים – ולכן הם לא התפוצצו.

החשד הוא שבאחד הבניינים בשכונה מתגורר עבריין מוכר למשטרה מפרדס כץ, שככל הנראה מזוהה עם אחד מארגוני הפשע – של מוסלי או חייא. בשני המקרים טרם נעצרו חשודים, החקירה נמשכת.