סכסוך בין ארבעה עבריינים מאשקלון, שניים מהם מוכרים מאוד למשטרה, הוא הרקע לפיגוע הפלילי שאירע בערב החג בעיר, שגבה את חייה של צעירה בת 22 וגרם לפציעתה באורח אנוש של ילדה בת 8, וכן לפציעתם באורח קל ובינוני של שני גברים שהיו במכונית התופת. 

על פי המשטרה, שממשיכה לחקור את הפיגוע הקטלני, אחד הגברים שנפצעו בפיצוץ מכונית התופת הוא בעל עבר פלילי. הפצוע השני אינו מוכר למשטרה. לשני הפצועים יש קשר ל-ד' ו-נ', שני אחים עבריינים מוכרים מאשקלון, ולעבריין נוסף תושב העיר, שהיו מיועדים לחיסול. השלושה, שמזוהים עם ארגון הפשע של האחים עמוס ואופיר לביא מרחובות, כלל לא היו בקרבת הרכב בעת הפיצוץ. 

תמונה נוספת מהזירה הקשה באשקלון  (צילום: דוברות איחוד והצלה)
הזירה הקשה באשקלון | צילום: דוברות איחוד והצלה

על פי החשד, מי שעומד מאחורי הפיצוץ במכונית הם שני עבריינים ששמם נקשר בעבר לארגון הפשע של שלום דומרני, אך כיום הם אינם מזוהים עם ארגונו של דומרני וככל הנראה פעלו באופן עצמאי. עבריין המקורב לדומרני טוען בנחרצות שאין לו שום קשר לפיגוע הקטלני ושהמעורבים לא קשורים לארגון שלו באופן ישיר או עקיף. לדבריו, "דומרני לעולם לא היה נותן הוראה לפגוע בילדים, נשים וחפים מפשע".

"לשלום אין קשר לאירוע הזה בכלל", טוען מקורב לארגון דומרני. "זה סכסוך בין עבריינים מקומיים. המעורבים ברצח לא קשורים לדומרני ועושים לו עוול. הוא נגד כל פגיעה בחפים מפשע. הבן שלו נינה (ניסים דומרני) הפך לנכה בגלל שניסו לחסל אותו למרות שעזב את עולם הפשע. סתם משחירים אותו על דבר שהוא לא קשור אליו. מי שהפעיל את המטען ראה שיש צעירה וילדה במכונית אז למה לעשות דבר כזה אכזרי? דומרני נגד פגיעה בילדים ונשים וחפים מפשע. יש לו קודים ברורים מאוד. המעורבים לא קשורים אליו, אולי מכירים את העבריינים מארגונו, אבל לא יותר מזה. הוא מגנה את האירוע הזה. כולם הופתעו ממה שקרה. סתם ניסו לערבב את שלום בדבר שאין לו קשר אליו".

הפיגוע הקטלני תפס את היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש וגם את בכירי העבריינים באזור בהפתעה. המטען העוצמתי הופעל בחלקה האחורי של המכונית שבה ישבו הילדה והצעירה, בעוד שני הגברים שנפצעו באורח בינוני ישבו במושבים הקדמיים.

בתוך כך, במשטרה אוספים עוד ועוד ראיות נגד המעורבים בפיגוע הקטלני שהרעיד והסעיר אתמול ערב החג את העיר אשקלון. גורמים במשטרה מעריכים שבקרוב יגיעו למי שביצע את הפיגוע ושולחיו. "אנחנו משקיעים בזה את כל הכוחות שלנו, במישור המודיעיני ובשטח, אוספים ראיות פורנזיות, סרטוני מצלמות אבטחה ונעזרים בכל האמצעים הטכנולוגיים שיש כדי להגיע למי שביצע את הפיגוע הזה", הדגיש בכיר במשטרה. "אנחנו נגיע לכל מי שהיה מעורב. זה אירוע חמור מאוד של פגיעה בחפים מפשע ונמצה את כל חומרת הדין עם המעורבים".

כפי שחשפנו בעבר ב-mako, ישנן מלחמות מקומיות בין עבריינים שהיו מזוהים עם דומרני לבין אנשים המזוהים עם האחים לביא על השליטה באשקלון לפני כמה שבועות נורו יריות לעבר עבריין שמזוהה עם שני האחים ד' ו-נ'. לפני כשבוע היו ניסיונות לעשות סולחה כדי לשמור על שקט בעיר במעורבות ראש ארגון הפשע גדול ומוכר שניסה לגשר בין הצדדים. עם זאת, המאמצים להגיע לסולחה נכשלו. "ראש ארגון הפשע המעורב הבין שזה לא הולך לשום מקום והחליט שלא מתעסק בזה יותר בכלל. היה ברור שהולך להיות בלגן אבל מי האמין שירצחו בחורה צעירה ויפצעו אנושות ילדה בת 8?", תהה עבריין המעורה בפרטי המגעים.