9 במאי השנה. השעה 23:45. העבריין אופק נווה מפתח תקווה, יעד מודיעיני בכיר של היחידה המרכזית של משטרת מחוז מרכז, יוצא מחתונה של חבר בראשון לציון. נווה עולה על האופנוע שלו ועושה את דרכו הביתה. ברחוב לוי אשכול, נצמדת מכונית לאופנוע של נווה. רוצח שכיר שעקב אחריו ביציאה מאולם האירועים שולף אקדח ויורה בו כמה כדורים מטווח קרוב מאוד. נווה, איבד את השליטה על האופנוע, התהפך, נפצע אנושות ומאוחר יותר נקבע מותו. 

נווה, בן 26, לא האמין שיחסלו אותו. שאיפתו לשלוט בענף ההלוואות והאשראי בפתח תקווה עלתה לו בחייו. תיק הרצח הועבר לטיפול ימ"ר מרכז אבל טרם נעצרו חשודים.  

מספר שבועות לאחר מותו, ישנם עבריינים שלוטשים עיניים לעבר "הירושה" שהשאיר אחריו נווה, ומנסים לסחוט את חבריו והמקורבים אליו במאות אלפי שקלים.

ביום ראשון השבוע, סמוך לשעה תשע בערב, רימון רסס התפוצץ ליד בית בשכונת "שעריה" בפתח תקווה. רוכב אופנוע רעול פנים זרק את הרימון ונמלט מהמקום. חוקרי המשטרה חושדים שהיעד לזריקת הרימון היה מקורב לנווה, שקיבל ממנו על פי החשד כספים רבים.

אופק נווה (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של אופק נווה )
אופק נווה | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של אופק נווה

זריקת רימון הרסס נועדה לזרז את אותו מקורב לנווה לשלם לעבריינים את הכספים שלכאורה נווה היה אמור לשלם להם על כך שנעצרו. עוד בחייו, נווה שלח את אותם עבריינים למשימות שונות, כלל זריקת רימונים לעבר יריביו בפתח תקווה. העבריינים שנשלחו על ידי נווה ונעצרו, סברו שמגיע להם פיצוי על מעצרם ומימון להוצאות המשפט שלהם.

"אותם עבריינים עצורים דורשים ממקורבי נווה סכום של 100 אלף שקל, מימון עורכי דין, עוד 5,000 שקל כל חודש על קנטינה ופיצוי של עוד 25 אלף שקל לכל אחד. הם טוענים שזרקו את הרימונים בהוראה של נווה ולכן מי שמקורב אליו צריך לפצות אותם על המעצר שלהם", הסביר גורם בעולם התחתון המעורה בפרטי הסכסוך. "המקורבים לנווה לא מוכנים לשלם אגורה על דבר שהם לא חייבים, ולכן מתנכלים להם בכל הדרכים האפשריות כדי לסחוט ולשבור אותם לשלם את הכספים".

לדברי אותם גורם עברייני, אותם עבריינים עצורים ומקורביהם לא מתכוונים להפסיק את זריקת הרימונים וההתנכלות לאנשיו של נווה עד שיקבלו את הכסף שהם דורשים כולל פיצוי על מעצרם. "הולכת להיות פה מלחמה בפתח תקווה שלא הייתה בעבר", הזהיר עבריין מקומי, "החיסולים של אופק ויוסי (הכוונה ליוסי סרוסי, שחוסל בפברואר השנה) זה כלום לעומת מה שהולך להיות. השטח בוער כבר תקופה ארוכה".

מאז חיסול נווה עבריינים מאזור פתח תקווה והסביבה, כמה מהם מוכרים מאוד למשטרה, חלקם יעדים של ימ"ר מרכז, מנסים להשתלט על קווי הלוואה והאשראי שהשאיר אחריו ואשר גלגלו על פי החשד כמה מיליוני שקלים בשנה. נווה היה עבריין מחושב וריכוזי מאוד שלא נתן אפילו לקרובים אליו להתערב בעסקים שלו.

"יש עבריינים בעיר שבלי בושה מנסים להשתלט על העסקים של אופק. לחלקם הוא דאג מאוד ופרנס אותם", טוען עבריין מקומי, "הם מאיימים על אנשים שהיו מקורבים אליו ועבדו בשבילו כדי שלא יתנגדו ויאפשרו להם להשתלט על העיר מבלי לפתוח במלחמת רימונים וחיסולים".

למרות גילו הצעיר, נווה נחשב לעבריין חסר פחד ומעצורים, שהקיף את עצמו בעברייני רחוב צעירים ומתלהבים שהעריצו אותו ועשו בשבילו כל דבר שביקש, כולל זריקת רימונים לעבר בניינים של יריביו או יריות לעבר בתים. הוא נחקר בכמה פרשות אבל שוחרר מחוסר ראיות לאחר שהמשטרה לא הצליחה להפליל אותו.

"הוא הצליח לצאת חלק מכל החקירות שהיו נגדו", הודה קצין משטרה, "הוא היה עבריין צעיר אבל מתוחכם מאוד ששתק בחקירות, אי אפשר היה לשבור אותו בכלל. גם השלוחים שלו שנעצרו בכמה תיקים חמורים שתקו ולא הפלילו אותו. הם למדו מ'הבוס' הגדול שנאמנות היא מעל הכל".