הילה ושלמה טל, בני זוג בשנות ה-40 לחייהם מאשדוד, חשודים כי בסיוע שלושה מילדיהם סחטו במשך כשנתיים מאות גברים מרחבי הארץ ולקחו מהם במרמה ותחת איומים כ-800 אלף שקלים בתמורה לאי הפצת סרטונים ותמונות אינטימיות ששלחו להם.

"ההורים ושלושת ילדיהם הבגירים פעלו כמו משפחת פשע לכל דבר, אין הגדרה אחרת. הם היו אכזריים מאוד כלפי הנסחטים ולא ריחמו עליהם, הכל כדי להתפרנס על חשבונם של אותם גברים מסכנים ואומללים שהגיעו בחלקם לכדי פשיטת רגל ועזבו את הבית. לכל אחד מהחשודים היה תפקיד בארגון המאולתר", מציין מפקד יחידת ההונאה במשטרת המחוז הדרומי של המשטרה, רפ"ק רונן עמרם, "הם פשוט הקימו מפעל סחיטה".

על פי החשד, בני הזוג טל, הורים לשבעה ילדים, בהם שלושה בגירים גרושים שחיים יחד איתם תחת אותה קורת גג, מצאו שיטה להתפרנס על חשבונם של גברים רבים בצורה מכוערת ופוגענית. על פי כתב האישום, האם הילה בסיוע בן זוגה שלמה, פתחה שלושה פרופילים פיקטיביים בפייסבוק תחת שם בדוי וצירפה אליהם תמונות של בחורה צעירה, ככל הנראה מחו"ל, זאת כדי למשוך גברים ישראליים שייצרו איתה קשר.

במקביל, טל ובן זוגה שלחו הודעות רבות לגברים נשואים וגרושים בניסיון למשוך ולפתות אותם, כשעם חלק מהגברים הקשר נמשך בין חצי שנה לשנתיים. מאות גברים יצאו קשר טל, התכתבו איתה, החליפו איתה מספרי טלפון, והיא בתמורה שלחה להם תמונות אינטימיות שלה לכאורה, כשבפועל השתמשה בתמונות של נשים זרות.

הגברים הנעקצים, רובם נשואים וחלקם גרושים והורים לילדים, התלהבו ושלחו לה לוואטסאפ ולמסנג'ר תמונות וסרטונים אינטימיים שלהם. "היה לה קול סקסי כזה כמו של בחורה צעירה", סיפר אחד הגברים בעדותו במשטרה. "היא אמרה שמדובר בתמונות שלה, נדלקתי ושלחתי לה תמונות וסרטונים שלי. אפילו נפגשנו כמה פעמים אבל לא ידעתי לאיזה גיהינום אני נכנס. לא דמיינתי איזה סיוט אני הולך לעבור".

(בצילום: אחד הפרופילים הפיקטייבים מהם פעלה הילה טל)

כאן על פי החשד נכנס לתמונה שלמה, בן זוגה של של הילה, שהיה מתקשר לכאורה לאותם גברים ומאיים שאם לא ישלמו לו ולאשתו עשרות אלפי שקלים ויותר - הוא יפיץ את התמונות והסרטונים שלהם, ואפילו ישלח אותם לילדיהם או למנהלים במקומות העבודה.

"בין הנעקצים היו גברים נשואים וגרושים עם ילדים ששילמו לבני הזוג עשרות אלפי שקלים ונאלצו לקחת הלוואות מהבנק. חלקם אף פשטו את הרגל. הסחיטה הייתה אכזרית מאוד ולוותה בלחצים ואיומים של החשודים", מציינת רב נגד איריס אבידן, חוקרת בכירה ביחידת ההונאה של המחוז הדרומי במשטרה. "הם לא ריחמו לרגע על אותם גברים, סחטו מהם כל דבר אפשרי, כולל טלפונים סלולריים חדשים".

אחד הגברים שנפגע על פי החשד על ידי בני הזוג טל סיפר על האיומים שקיבל: "הם אמרו לי: 'אל תשלם, אין בעיה. נראה מה הבת שלך בת העשר תגיד אחרי שתראה את התמונות שלך'. הם לא השאירו לי ברירה, אז העברתי להם כמה עשרות אלפי שקלים. שברתי תכנית חסכון כי פחדתי שהמשפחה שלי תגלה זאת. הם ריסקו אותי כלכלית וגם אחרי ששילמתי הם המשיכו לסחוט אותי ולא ריחמו".

על פי החשד, הגברים העבירו את הכספים לחשבונות בבנק הדואר של כמה מילדיהם הבגירים של בני הזוג שהיו אלה שמשכו עבורם את הכסף ומסרו להם את רובו, או בשיטה בה משכו את כספי הסחיטה בכספומטים באמצעות קוד משיכה ללא כרטיס. שלושת ילדיהם החשודים של בני הזוג נחקרו אחרי שעל פי החשד סייעו להוריהם, ושוחררו בתום חקירתם.

המתחזה מאשדוד (צילום: פרטי)
"היה ובעלה גרמו לפגיעה נפשית קשה לאותם גברים". הילה טל | צילום: פרטי

במשטרה, שמצאה בבית המשפחה כמה מחשבים וטלפונים סלולריים באמצעותם השתמשו לפעולות הסחיטה, חושדים שבתקופת הקורונה הסחיטה עלתה מדרגה ובני הזוג דרשו מהגברים סכומים גבוהים באופן קיצוני בתמורה לאי הפצת התמונות שלהם. "אנחנו מעריכים שהם סחטו גברים לא רק בשנתיים האחרונות ובתקופת הקורונה, אלא עוד הרבה קודם וגרפו לכיסיהם מאות אלפי שקלים", מעריכים גורמים במשטרה. "זו דרך חיים שהם אימצו וגרמה לפגיעה נפשית קשה לאותם גברים".

את מרבית כספי הסחיטה, כך על פי החשד, בזבז טל על הימורים, וחלק מהכספים שימשו את ילדיו הגדולים להשכרת דירות, רכישת מוצרים בפיצוציות ורכישת מוצרי מזון בסופרמרקטים וחנויות בגדים. כמה עשרות גברים שגילו אומץ וסירבו לשלם להם הגישו תלונות במשטרה, והחוקרים מעריכים שקיימים עוד מאות גברים שנסחטו וחוששים להתלונן  עקב נסיבות משפחתיות.

מעצרם של בני הזוג, שעצורים מזה כשבועיים, הוארך עד ליום חמישי, מועד בו הפרקליטות אמורה להגיש נגדם כתבי אישום. בתחילה הכחישו השניים את החשדות נגדם, אבל לאחר מכן ציינו כי החליטו להתפרנס בדרך זו במהלך הקורונה עקב המצב הכלכלי שלהם שהחמיר בחודשים האחרונים.

עו"ד רינת אפרים-יהב, המייצגת את הילה טל מטעם הסנגוריה הציבורית, מסרה בתגובה: "הלקוחה שלי נעדרת עבר פלילי ואם לשבעה ילדים. היא נתונה במעצר ממושך ולא ראתה את ילדיה הקטנים מאז. לגרסתה, חלקה היה מינורי שבמינורי והיא לא הייתה מודעת לכל מה שעשה הגרוש שלה. הוגשה הצהרת תובעת, ולאחר שכתב האישום יוגש ונלמד את חומר החקירה נוכל להתייחס לעומק לטענות".

עו"ד אדגר קריסטל, המייצג את שלמה טל מטעם הסנגוריה הציבורית, מסר בתגובה: "מדובר באדם ללא הרשעות פליליות קודמות. אנחנו בשלבים ראשוניים של ההליך המשפטי. כאשר יוגש כתב האישום נגדו נקבל את חומרי החקירה ורק לאחר מכן נוכל להתייחס באופן מהותי לאישומים".