זה קרה בשבוע שעבר בקריית מלאכי: ח', עבריין תושב לוד בן 22, נשלח על פי החשד על ידי בני זוג תושבי העיר להצית את דלת ביתה של אישה כנקמה על כך שניהלה לכאורה רומן עם הגבר אשר שלח אותו. על פי החשד, ח' השליך בקבוק תבערה לעבר דלת הבית של אותה אישה וזו עלתה באש תוך שניות.

באותה שעה ישנו בבית שנפגע שלושה ילדים צעירים, ואם הילדים שחזרה לביתה באותן דקות ממש נחרדה לגלות את דלת ביתה עולה באש בזמן שילדיה שהו בתוך הבית. "פחדתי שהאש תגיע לחדר שלהם והם יחנקו. כל הבית היה מלא עשן", סיפרה האישה בעדותה במשטרה.

האישה כמיהרה כאמור להזעיק את המשטרה ולוחמי האש, ובמקביל הצליחה לכבות את הדלת הבוערת בכוחות עצמה ולחלץ את ילדיה מהבית כשהם משתעלים בכבדות. הילדים, שנפגעו באורח קל משאיפת העשן, פונו לבית החולים ברזילי לקבלת טיפול רפואי ולאחר יממה של אשפוז הם שוחררו לביתם.

תיק החקירה הועבר לטיפול יחידת החקירות בתחנת משטרת קריית גת בפיקודה של רפ"ק לילך עטיה, ובמהלך חקירתה סיפרה האישה שדלת ביתה הוצתה כי לאחרונה אותה אישה שלכאורה אחראית על הצתת דלת ביתה הטיחה בה שהיא המאהבת של בעלה.

האישה מסרה לחוקרים כי היא חושדת באותה אישה שהיא זו ששלחה את ח' להצית על פי החשד את דלת ביתה כדי להפחידה. "היא פגשה אותי ברחוב ואיימה עליי", סיפרה האישה ומסרה לחוקרים סרטון מתועד של אחת מפגישותיה עם אותה אישה והאיומים שספגה ממנה לכאורה. 

שריפת בית בקרית מלאכי (צילום: פרטי)
שריפת בית בקרית מלאכי | צילום: פרטי

חוקרי המשטרה מיהרו לעצור את בני הזוג החשודים כמו גם את ח', אותו על פי החשד שלחו השניים לבצע את ההצתה כדי להזהיר את האישה. "מדובר במקרה חמור מאוד שיכול היה להסתיים באסון כבד. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם האש הייתה מתפשטת לתוך הבית ולחדר בו ישנו שלושת הילדים. זה נס שזה לא הסתיים בטרגדיה", ציינה רפ"ק עטיה.

השלושה הכחישו את החשדות נגדם וטענו שאין להם כל קשר להצתה, ובהמשך הם הובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום באשקלון ונציג המשטרה ביקש להאריך את מעצרם בשבעה ימים לאחר שטען כי יש די ראיות הקושרות את החשודים למעשים המיוחסים להם, כולל הצתת מבנה, קשירת קשר לביצוע פשע ותקיפה.

פרקליטתה של האישה טענה שאין לה שום קשר להצתה והיא לא שלחה אף אחד לבצע את המעשה, ולדבריה של הסנגורית, מרשתה אכן נפגשה עם המאהבת אבל לא איימה עליה, אלא ניהלה עמה שיחה על כך  שהיא "מנהלת רומן עם בעלה ומפרקת את המשפחה".

החשוד בהצתה טען מנגד כי בשעה בה התרחש האירוע הוא בכלל נפגש עם חברים ומסר אליבי מפורט לחוקרים, ובית המשפט החליט לבסוף להאריך את מעצר החשודים בשלושה ימים כדי לאפשר למשטרה למצות את החקירה עד תום.