בן קסטרו, תושב רחובות החשוד ברצח חברתו מאיה גלוגובסקי, שחזר במהלך חקירתו את רגעיה האחרונים: "אני לא זוכר מה קרה באותן שניות. ראיתי הכל שחור. אחר כך שמעתי אותה מתחננת שלא ארצח אותה וראיתי דם".

קסטרו בן ה-29 נעצר לפני כשלושה שבועות בחשד שרצח את גלוגובסקי בת ה-36, סטודנטית לרפואה באוניברסיטת תל אביב, על פי החשד משום שדחתה את הצעתו להתחתן איתה, לאחר שהשניים יצאו במשך כמה שבועות.

מחקירתו של קסטרו עלה כי בערב הרצח השניים ישבו במכוניתו ברמת גן וניהלו ויכוח בנוגע למערכת היחסים שלהם, לאחר שגלוגובסקי הודיעה כי אינה רוצה להינשא לו והיא מעוניינת להיפרד. "מאיה דיברה הרבה, לא כל כך שמתי לב מה היא אמרה", טען החשוד, "הייתי בלופ שחור. לא ראיתי כלום, לא הקשבתי לה. הייתי מנותק". בשלב זה, שלף קסטרו סכין ודקר אותה כמה פעמים: "אני לא זוכר מאיפה הגיעה לי סכין ליד. ראיתי שהיא מדממת ונלחצתי אז אמרתי לה שאנחנו נוסעים לבית חולים והכל יהיה בסדר".

מאיה גלוגובסקי ז"ל (צילום: רחובות ניוז)
מאיה גלוגובסקי ז"ל | צילום: רחובות ניוז

בשלב זה החל קסטרו בנסיעה לעבר בית החולים קפלן ברחובות, בזמן שגלוגובסקי גוססת במושב האחורי. "הסתכלתי עליה וראיתי שהיא מתה", הסביר, "במקום לנסוע לבית החולים נכנסתי לרחוב אשכול ברחובות, עצרתי ולא ידעתי מה לעשות. הייתי מבולבל". כשהגיעו לעיר קסטרו התקשר לחברו ולאחר מכן לאביו ואמר כי רצח את חברתו ונמלט מהמקום. כעבור זמן קצר הוא נעצר על ידי שוטרי תחנת משטרת רחובות, וצוותי רפואה קבעו את מותה של מאיה.

מאז מעצרו נחקר קסטרו פעמיים, ואף עבר בדיקה פסיכיאטרית שקבעה באופן חד משמעי כי הוא כשיר לעמוד לדין בגין הרצח. "לא התכוונתי לרצוח אותה, אהבתי אותה מאוד", ציין בפני החוקרים, "אני מצטער על מה שקרה. לא יודע מה עבר עליי באותם רגעים".

מעצרו של קסטרו הוארך עד לשבוע הבא, אז הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום בגין רצח בנסיבות מחמירות. בכוונתם של סנגוריו של קסטרו, עורכי הדין אלון קריטי ולירון שרקוביק, להגיש חוות דעת של פסיכיאטר מומחה מטעמם שלטענתם יסתור את חוות הדעת של הפרקליטות.