ממצאים ראשוניים מחקירת מותו של גיל פרג, הישראלי שרצח את אמו ודודתו בארגנטינה, שוללים חשד כי נרצח במתקן הרפואי שבו אושפז. על פי המסקנות הראשוניות מחקירת הרשויות במדינה, פרג ככל הנראה מת מבעיות בתפקוד הלב.

מיד עם הדיווח על מותו, דקות לאחר השעה 22:00 ביום ראשון, פתחה התובעת בארגנטינה, אנדריאה לאזו, בחקירה שנועדה לנתח את סיבת המוות והורתה על נתיחת גופתו, על מנת לשלול אפשרות כי מת כתוצאה מאלימות.

למרות שהבדיקה והנתיחה עדיין לא הסתיימו, הבוקר (רביעי) פורסמו תוצאות ראשוניות. המומחים לזיהוי פלילי אישרו כי לגיל פרג לא היו פגיעות חיצוניות טראומטיות שגרמו למוות, מעבר לכמה שריטות במצח ובזרועות שעשויות להתאים לנפילה בשל גובהו. 

בבדיקה זוהו גם שינויים בצבע העור ברגליו של פרג, זאת בשל אי ספיקה ורידית כרונית שכבר אובחן בה בסוף השנה שעברה. בנוסף, הנתיחה גילתה שפרג סבל מדלקת קלה בלב, עם התרחבות של החדר הימני והעורקים הכליליים בנוסף לסימני כולסטרול. במקביל בוצעו דגימות לצורך ביצוע ניתוחים טוקסיקולוגיים ופתולוגיים במטרה להגדיר במדויק את סיבת המוות בדו"ח הסופי, מעבר לכך שלמעשה נשלל שמדובר במוות אלים.

פרג (42) , שנידון למאסר עולם בגין הרצח אמו ודודתו - לילי פרג ופרחיה סרוסי - בינואר 2019 בעיר מנדוסה בארגנטינה, מת בלילה שבין ראשון לשני, לאחר שהתלונן על כאבים בבית החולים הפסיכיאטרי שאושפז בו בצפון המדינה, כך על פי דיווחים בעיתונים המובילים בעיר והאזור. על פי הפרסומים בתקשורת המקומית, מערכות גופו של פרג קרסו במפתיע, ורופאים שהוזעקו לטפל בו נאלצו לקבוע את מותו זמן קצר לאחר מכן.

לילי פרג ופרחיה סרוסי (צילום: GettyImages-STR)
האמא והדודה שנרצחו - לילי פרג ופרחיה סרוסי | צילום: GettyImages-STR

פרג ריצה את עונשו בבית החולים שאושפז בו בשנת 2020, ולאורך השנים האחרונות סבל מנפילות בריאותיות רבות, אם בנפשו ואם בגופו לאחר שאסירים ניסו לפגוע בו בכלא בו הוחזק לפני שהוחלט לאשפזו במוסד סגור.