האלימות במקסיקו ממשיכה לשבור שיאים: חברי הקרטל המסוכן במדינה התפרצו לפני כמה ימים לחתונה שנערכה במדינת גואנחואטו (מרכז מקסיקו) ורצחו באכזריות את הכלה, אחותו של ראש קרטל "סנטה רוזה דה לימה".

פחות מיממה לאחר חיסולה המצמרר של מריה גוודלופה לופז אסקיבל ("לה קטרינה"), רוצחים שכירים מטעם קרטל חליסקו נואבה חנרסיון (CJNG) חיכו לשעת הכושר מבחינתם, פרצו לחתונתה של קארין ליזבת' יפז אורטיז בעזרת שלוש משאיות וחיסלו ביריות מול מאות האורחים ההמומים.

עדי ראייה שנכחו באירוע סיפרו כי הרצח האכזרי התרחש רגעים ספורים לאחר סיום טקס החלפת הנדרים בין אורטיז לבעלה הטרי, אז מספר חמושים לבושים באפודי מגן פרצו לכנסייה ופתחו באש לעבר האורחים, רצחו את הכלה וחטפו את בן זוגה בזמן שחלק מהאורחים ירו חזרה וניסו למנוע את חטיפתו.

טרם ברור לאן נעלם החתן הטרי, עבריין המוכר בכינוי "אל קלמרדו", וחלק מהאורחים העידו כי על אפודי המגן של היורים בלטו האותיות "CJNG", קיצור שמו המלא של הקרטל האכזרי במדינה - חליסקו נואבה חנרסיון. 

הכלה שנרצחה היא אחותו של חוזה אנטוניו יפז אורטיז, מי שמכונה גם "אל מארו", ומעבר לקרבה המשפחתית לראש משפחת הפשע שכנראה הייתה הסיבה לחיסולה - בהמשך התברר כי היא גם פעלה בתור אחראית הכספים של הקרטל שאחיה עמד בראשוץ

"אל מארו", אחיה של הכלה שנרצחה, מצוי כבר יותר משנתיים בעימות ישיר עם ראש ה-CJNG, נמסיו אסגוארה סרוואנטס ("אל מנצ'ו"), סכסוך שנע סביב המלחמה על השליטה בשוק הדלק הבלתי חוקי ברחבי מדינת גואנחואטרו, ולמרות עשרות אירועי אלימות בין השניים בשנה האחרונה - נראה שהפעם נשבר שיא חדש.

 עדי ראייה שנכחו בחתונה סיפרו שהעימות בין היורים והאורחים גלש לרחובות, והמתנקשים נמלטו מהמקום עם המשאיות איתן הגיעו, בזמן שפעילי קרטל "סנטה רוזה דה לימה" יורים עליהם.

נכון לעכשיו טרם ברור מה מניין הפצועים וההרוגים בתקרית, אם כי נחשף כי אחד מחברי "סנטה רוזה" שרדף אחרי המשאיות בעזרת אופנוע חוסל גם הוא ביריות.