היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש חושדת שהעבריין שלומי גבאי, יד ימינו של דין (דניאל) בן פורת, הוא שנשלח לבצע את החיסול של עבריין מהמאפיה הגיאורגית בשבוע שעבר, באולם טרויה שבמושב בני דרום הסמוך לאשדוד. גבאי נתפס כעבור כמה שעות מניסיון החיסול הכושל על ידי המשטרה במושב ניצן והשופט שדן בתיק והיה חשוף לחומר הראיות החליט להאריך את מעצרו בחמישה ימים.

כמו כן, היום (רביעי) הובא בן פורת להארכת מעצר בבית משפט השלום באשקלון, שם ציין החוקר כי הראיות נגדו התחזקו, אך לא באופן משמעותי מאז מעצרו בשבת האחרונה, בדירת מסתור בירושלים.

דין בן פורת (צילום: פייסבוק)
הוארך מעצרו. דין בן פורת | צילום: פייסבוק

בדיון שהתקיים ביום ראשון בבית משפט השלום באשקלון  בנוגע להארכת מעצרו השנייה של גבאי, חשף חוקר כי הראיות נגדו התחזקו  ביחס לדיון הקודם. הוא לא חשף את כל הראיות המרכזיות, אך רמז שיש בהן כדי להוכיח את חלקו של גבאי בניסיון הרצח - החוקר הגיש דוח חסוי לשופט, שבו סומנו הראיות שהתחזקו נגדו כמבצע ניסיון החיסול.

"יש ראיות המחזקות את החשד נגד גבאי", ציין גורם בימ"ר לכיש. "ראיות פורנזיות שיכולות להפליל אותו כמי שביצע את ניסיון החיסול", הוסיף. במהלך הדיון בבית המשפט סירב החוקר להשיב לעו"ד עינב יתח, המייצגת את גבאי, שתהתה אם האקדח שבו בוצע ניסיון הרצח נתפס. הסנגורית ביקשה גם לדעת מדוע לא הוטחה בפני גבאי ראיה חדשה, ככל שהיא מחזקת את החשד נגדו, וביקשה לשחררו למעצר בית בטבריה.

אירוע ירי בלכיש (צילום: דוברות המשטרה)
אירוע הירי | צילום: דוברות המשטרה

החוקר הודה כי לא כל הראיות הוטחו בפני בן פורת, כדי שלא ישבש את החקירה, וכי הן יוצגו בפניו בהמשך. הוא ביקש להאריך את מעצרו בתשעה ימים כדי לבצע שורת פעולות כדי למצות את החקירה עד תום. סנגורו של בן פורת, עו"ד נתי טרבלסי, טען מנגד כי לא הוכח שיש ראיות נגדו בכל הנוגע לניסיון הרצח,  וכן כי החשד נגדו לא התחזק, כאמור. הוא ביקש לשחררו למעצר בית בבית אמו, אולם השופט החליט לקבל חלקית את בקשת המעצר של המשטרה, והאריך את מעצרו של בן פורת בחמישה ימים.