העבריין דקל קריטי (45) מטבריה, שנחשב ליעד מודיעיני של היחידה המרכזית במחוז צפון במשטרה, זכה לאורך השנים לכינוי "החמקן מטבריה", בגלל הקושי של חוקרי המשטרה להשיג נגדו ראיות בפרשות פשיעה חמורות בהן היה מעורב.

כך לדוגמה, לפני כשנתיים, בעת שהתגורר ביבניאל, הוא נעצר שלוש פעמים במשך עשרה ימים בחשד לזריקת רימון, תקיפה של נהג בעקבות ויכוח על חניה, ושבירת חלון ביתו של תושב היישוב. בכל המקרים, קריטי, שיוצג על ידי עו"ד נדב גרינוולד, שוחרר מהתיקים והורחק לתל אביב בתנאים מגבילים. "לא היו לנו ראיות נגדו", ציין גורם במשטרה, "בעיקר בגלל שהמתלוננים חששו להעיד".

לפני כחודש וחצי נעצר קריטי פעם נוספת, יחד עם חמישה חשודים נוספים, בחשד להצתת מכונית טסלה, דקירה, וסחיטה באיומים של תושב טבריה.

סנגורו טען בבית המשפט כי אין שום ראיה הקושרת את קריטי לחשדות המיוחסים לו. "הוא לא נמצא באזור טבריה יותר, ולא ייתכן שבכל פעם שהוא יגיע לשם יעצרו אותו", קבל, "הוא בכלל היה בתל אביב בזמן האירוע".

למרות שהחוקרים טענו כי הראיות נגד קריטי התחזקו, ומעצרו הוארך בחמישה ימים, גם הפעם הוא התחמק מהתיק – ושוחרר ללא העמדה לדין. בסופו של דבר, הפרקליטות הגישה כתב אישום רק נגד שני תושבי מרכז הארץ, בגין עבירות של הצתה וקשירת קשר לפשע. "הוא שוב חמק", מודה גורם במשטרה, "לצערי לא הצלחנו להשיג נגדו ראיות שיפלילו אותו".