פרטים נוספים על גניבת הענק ממפעל "בן אנד ג'ריס" באזור התעשייה באר טוביה שנחשפה ב-mako: שלושה עובדי המפעל, בסיוע רשת של עבריינים, גנבו על פי החשד מאות אלפי גלידות בשווי של כמיליון שקל מתחת לאפם של מנהלים בכירים.

מחקירת האירוע עולה כי בשבועות האחרונים העובדים, בשיתוף חברי הרשת, הוציאו מהמפעל משאיות מלאות בגלידה. בחוץ המתינו טנדרים סגורים שלתוכם הועברו הגלידות ללא שום אמצעי קירור. מתווך שפועל ברחבי הארץ ועוסק בין השאר במכירת סחורות קישר על פי החשד בין חברי הרשת לבעלי פיצוציות וסופרמרקטים שאליהם נמכרו הגלידות בבאר שבע, כפר סבא ונתניה. הוא קיבל עמלה שמנה של עשרות אלפי שקלים.

בשלב מסוים הבחינו במפעל באי סדרים בעניין מכירת הגלידות בהיקפים גדולים. "התברר שעובדים במפעל היו מעורבים בגניבה וגרמו לנזק ברווחיות. היינו בהלם באיזו קלות גנבו את הגלידות", ציין גורם במפעל.

בן אנד ג'ריס - המחסן המרכזי (צילום: איילת גדנקן , mako אוכל)
המחסן המרכזי של חברת בן אנד ג'ריס | צילום: איילת גדנקן , mako אוכל

לתמונה נכנסו אנשי המודיעין של חברת "אביר מודיעין וביטחון", העובדים עם חברות גדולות במשק ברחבי הארץ ומסייעים להן בפרשות הונאה וגניבות. הם גילו שעובדים בחברה מעורבים בהוצאת הגלידות במשאיות מחוץ למפעל.

הבדיקה העלתה שהגלידות הועברו במשלוחים ללא קירור מה שיכול היה לסכן את בריאות הלקוחות שקנו אותם. חוקרי החברה הצליחו במעקב סמוי להתחקות אחר המתווך ואחר חברי הרשת שמכרו את הגלידות ותיעדו אותם בכמה מקרים. 

בשלב זה הם הכניסו לתמונה בלשי וחוקרי תחנת קריית מלאכי שהגיעו לאזור כפר סבא שם על פי החשד אחד מחברי רשת הגלידות הגנובות הגיע למכור אותן לבעלי סופרמרקטים ונתפס על חם. בטנדר שלו נתפסו 2,400 גלידות בשווי של עשרות אלפי שקלים.

במשטרה חושדים שחברי הרשת מכרו כל גלידה בסכום שנע בין 8 ל-10 שקל במקום 20 שקל. כך שגם בעלי החנויות גזרו קופון של כ-10 שקלים. החשד הוא שבעלי החנויות לא ידעו שהגלידות גנובות וקנו אותן בגלל המחיר הזול.

חוקרי המשטרה עצרו שני מעורבים במכירת הגלידות. אחד מחברי הרשת הוא חבר בארגון "לה-פמיליה", שנעצר בשנת 2016. שני חשודים שנעצרו בפרשה שוחררו בתנאים מגבילים למעצר בית. חוקרי המשטרה מתכוונים לבצע מעצרים נוספים ונבדקים מקרים נוספים של גניבות גלידות מהמפעל.