המשטרה הודיעה הבוקר (שני) כי חשפה יותר מ-580 מקרים של התעללות ותקיפת פעוטות חסרי ישע במעון בקריית גת. בעקבות חשיפת ההתעללות, הצהרת תובע תוגש היום נגד שתי החשודות שנעצרו בפרשה.

חקירת המשטרה הסמויה, החלה בראשית חודש אפריל בעקבות תלונה שהתקבלה במשטרת קריית גת, ממנה עלה החשד להתעללות בפעוטה כבת שנתיים. צוות חקירה מיוחד שהוקם במשטרה אסף וצפה במאות שעות הקלטה של מצלמות האבטחה המוצבות במעון, שתיעדו לאורך חודשים את המתרחש, במטרה לאתר עבירות פליליות כלפי הפעוטות בגילאי שנה וחצי עד שנתיים.

במאמץ מרוכז, חוקרי המשטרה הצליחו לחשוף כ 589 מקרים של תקיפה והתעללות פיזית ונפשית בכ-14 פעוטות, שהוריהם זומנו לתחנה על מנת לגבות תלונתם.

שתי הגננות תושבות העיר בנות 34 ו-23 שטיפלו בילדים וזוהו כמו שביצעו כלפיהם את העבירות החמורות, נעצרו לחקירה בחשד לעבירות של התעללות ותקיפת קטין חסר ישע ע"י אחראי ועבירות נוספות.

עם סיום גיבוש התשתית הראייתית ע"י החוקרים, הועברו חומרי החקירה לידי הפרקליטות , ובמסגרת דיון נוסף שיתקיים היום בהארכת מעצרן של החשודות בבימ"ש השלום באשקלון, תוגש נגדן הצהרת התובע בדבר הכוונה להגיש נגדן כתב אישום במהלך הימים הקרובים ולצדו בקשה להמשך מעצרן עד תום ההליכים.

"לצערנו זה לא המקרה הראשון בו נתקלנו כתחנה בחודשים האחרונים ואנו למודי ניסיון, לכן הוחלט מיד עם קבלת התלונה, להקים צח"מ ולפעול להוצאת צווים במטרה לקבל לידינו את צילומי האבטחה, על מנת לחזק את החשד ולהפסיק בהקדם את העבירות כלפי הפעוטות", אמר פקד יוסי מזרחי, ראש צוות החקירה, בעקבות חשיפת הפרשה. "במהלך השבועות בהן התנהלה החקירה, צפינו במאות שעות שתיעדו את הנעשה במעון לאורך החודשים האחרונים, כאשר התנהגותן החריגה והאלימה של החשודות כלפי הפעוטות, הייתה מובהקת וחזרה על עצמה פעם אחר פעם לאורך מאות מקרים קשים מאוד לצפייה. אנחנו נמצאים בישורת האחרונה לקראת הגשת כתבי אישום חמורים."