זה קרה ביום חמישי שעבר בשעות הצהרים. ויטלי טישקובץ' (47), תושב בת ים נסע עם אופניו לבית החולים וולפסון בחולון לקחת את תוצאות בדיקת MRI של אשתו.

בדרך חזרה לביתו הוא רכב לכיוון כיכר וולפסון, הכיכר המרכזית בעיר, כשלפתע רוכב אופנוע נצמד אליו ולטענתו כמעט דרס אותו. "הייתי עצבני. עצרתי בצד ופלטתי לעברו: 'בן זונה' כי הוא כמעט דרס אותי והמשכתי ברכיבה על האופניים כרגיל", משחזר טישקובץ' בשיחה עם mako.

לדבריו, הוא המשיך בנסיעתו והבחין שרוכב האופנוע עושה פרסה, עולה על המדרכה ונוסע אחריו. "הוא רכב על אופנוע במהירות ודרס אותי. נפלתי על הכביש לעיני נהגים רבים שהיו במקום. הצלחתי  לצלם אותו אבל חבר שלו שהיה יחד איתו בעט לי בטלפון מהיד והעיף אותו. אחר כך הוא והחבר שלו בעטו לי בפנים ובכל הגוף, נתנו לי אגרופים כשאני שכוב אל הרצפה. ממש עשו בי לינץ'. איבדתי את ההכרה. הם כמעט הרגו אותי. כולם ראו את התקיפה ופחדו להתערב. זו הייתה תחושה נוראית".

ויטלי והחשוד בהכאתו
ויטלי במהלך אשפוזו בבית החולים
החשוד
החשוד

נהגת שהייתה עדה לאירועים אזרה אומץ יצאה ממכוניתה וצעקה על התוקפים. "הנהגת הזו הצילה לי את החיים. היא צעקה עליהם, הם ברחו והיא התקשרה למשטרה ומד"א", אומר טישקובץ'.

הוא פונה על ידי ניידת טיפול נמרץ של מגן דוד אדום לבית החולים וולפסון לקבלת טיפול רפואי. במשך ארבעה ימים הוא אושפז במחלקה הפלסטית בבית החולים כשהוא סובל משברים בפניו, זעזוע מוח ופגיעה באחת מעיניו. "אשתי והרופאים היו בהלם ממה שעשו לי", הוא מספר בבכי.

טישקובץ' הגיש ביום שני השבוע תלונה בתחנת המשטרה ביפו בגין עבירה של תקיפה וגרימת חבלה. "נתתי לחוקרי משטרה את התמונות של התוקפים. יש גם מצלמות אבטחה. אני מקווה שיתפסו אותם בהקדם ויעמידו אותם לדין על מה שעשו שלי. אם זה קרה לי זה יכול לקרות לכל אחד. התוקפים האלה הם אנשים מסוכנים לציבור ומקומם מאחורי הסורגים".

במשטרה אומרים כי נעשים מאמצים לאתר את התוקפים ולהעמידם לדין.

ויטלי והחשוד בהכאתו
האופניים של ויטלי לאחר התאונה

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל רואה בחומרה רבה כל אירוע האלימות ובכלל זאת גם את האירוע החמור המתואר בפניה. מיד עם קבלת התלונה, פתחה המשטרה בחקירה שעודנה מתנהלת. מטבע הדברים לא נפרט אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי חוקרי המשטרה מצויים בקשר עם המתלונן ונמשיך לבצע את כל פעולות החקירה הנדרשות במטרה למצות את הדין עם המעורבים".