רשויות האכיפה במרוקו הגישו לאחרונה כתב אישום חמור נגד שני תושבי ישראל המתגוררים כיום בקזבלנקה בגין עבירות של פדופיליה בשתי נערות בנות 12 ו-14 שעמן קיימו לכאורה יחסי מין כמה פעמים, ובמידה ויורשעו השניים צפויים לספוג עונש שנע בין חמש ל-10 שנות מאסר בפועל.

הנאשמים הישראלים, שניהם בשנות ה-40 לחייהם, התגוררו באחד היישובים במרכז הארץ ולפני כשלוש שנים הגיעו למרוקו והחליטו להשתקע במדינה לאחר שקיבלו אזרחות ודרכונים מקומיים, ומאז חשיפת פרשת מעצרם לפני כחצי שנה הקהילה היהודית במרוקו סוערת ומסרבת להירגע.  

"שני החבר'ה הישראלים שנעצרו שכרו כאן דירה בבניין יוקרתי בקזבלנקה", מגלה אחד מחברי הקהילה היהודית שהכיר בעקיפין את הנאשמים. "היו להם כל מיני עסקים במדינה אבל הם לא התערבבו פה יותר מדי, אף אחד לא באמת הכיר אותם לעומק".

על פי מידע שהגיע לידי mako, לפני כחצי שנה המאבטח במגדל בו התגוררו הישראלים הבחין בשתי נערות נכנסות לבניין ועולות לדירתם, ולאחר דקות ארוכות שלא ירדו ממנה הוא התקשר לתחנת המשטרה ודיווח על כך. "על פי הנהלים המאבטחים בבניינים מחויבים לעדכן את המשטרה באירועים שנראים להם חשודים", מסביר גורם בקהילה  היהודית, "אם הוא לא היה מתקשר הם כנראה לא היו נעצרים".

מיד לאחר מעצרם השניים נחקרו במשטרה, הכחישו את החשדות שקיימו יחסי מין עם הנערות, אבל לאחר שגם שתי הנערות נחקרו התברר שהן הפלילו את הישראלים וסיפרו שאכן קיימו עימם יחסי מין.

"זו פרשה חמורה מאוד אבל גם מביכה לא פחות, ולכן בתקשורת במרוקו העדיפו להעלים אותה כמעט לחלוטין", מסביר גורם ישראלי המתגורר במדינה, "סיפור כזה לא עושה טוב ליחסים בין שתי המדינות שהתחממו מאוד בחודשים האחרונים".

מאז מעצרם מוחזקים שני הישראלים בכלא המרכזי עוקשה שבקזבלנקה בתנאים קשים לצד כמה ישראלים שהורשעו בעבר בזיוף דרכונים ומשפטם צפוי להיפתח בימים הקרובים.