אתמול (רביעי) בשעות הבוקר פשטו שוטרים על בית עסק ובית פרטי בכפר כנא בצפון הארץ ומצאו בו כ-3,000 קופסאות סיגריות מוברחות וטבק במשקל טון. על פי ההערכות, שווי הסחורה המוברחת נאמד בכמיליון שקלים. בעל המקום עוכב להמשך טיפול מכס חיפה והסחורה נתפסה והוחרמה.

על פי החשד, הטבק והסיגריות הוברחו לישראל משטחי הרשות הפלסטינית. במשטרה טוענים כי הברחת טבק וסיגריות הפכה לתופעה נפוצה בחודשים האחרונים עקב עלייה חדה במחירי הסיגריות והטבק בישראל וקשיים בהברחת סיגריות מדובאי ומאוקראינה בעקבות המלחמה.

חבילות הטבק שהוברחו
חבילות הטבק שהוברחו

במשטרה מעריכים כי עשרות אלפי חפיסות סיגריות הוברחו ליישובים בצפון הארץ ונמכרו לבעלי פיצוציות וסופרים בחצי מחיר. "בשטחי הרשות יש מפעלים פיראטיים שעוסקים בעיבוד טבק וייצור סיגריות אמריקאיות מזויפות באיכות נמוכה", הסביר גורם במשטרה. "יש רשתות הברחה פלסטיניות וישראליות המבריחות את הסיגריות והטבק לישראל. המבריחים עושים מזה הרבה מאוד כסף".

לפני כמה שבועות נתפסו כ-3,000 חפיסות סיגריות מוברחות בפיצוציה בעכו. על פי ההערכות, מחירה של חפיסת סיגריות מזויפת הינו 50% פחות לעומת חפיסת סיגריות אמריקאית מקורית שעולה כ-35-37 שקל בסופר. "משטרת ישראל יחד עם רשויות האכיפה האזרחיות, תמשיך במאבקה הנחוש כנגד שיווק מוצרים פיראטיים, אשר עלולים לסכן את בריאות הציבור ולפגוע בו", נמסר מהמשטרה.