דוקר סדרתי שפעל בשבועות האחרונים בתל אביב נלכד לפני מספר ימים על ידי משטרת ישראל בזמן שהיה ככל הנראה בדרכו לדקור אנשים נוספים. על פי החשד, ע', תושב העיר כבן 25, הגיע לפני כשבועיים לאחד הרחובות בעיר ופנה לקשיש בן 84 שפגש באקראי ושאל אותו מה השעה. הקשיש בתגובה ענה לו שאין לו מושג, ואחרי שסובב אליו את גבו, ע' שלף סכין מכיס מכנסיו, דקר אותו שלוש פעמים בגבו ונמלט מהמקום בזמן שהקשיש ההמום פונה לקבלת טיפול רפואי.

"הוא פנה אליי בצורה נחמדה ושאל אותי מה השעה. אמרתי לו שאני לא יודע או משהו כזה, ואז הסתובבתי והוא דקר אותי בגב כמה פעמים בלי כל סיבה", שיחזר הקשיש את האירוע בעדותו בפני חוקרי מחלק הנוער בתחנת משטרת השכונות.

בשבוע עבר ע', כך על פי החשד, שוב יצא לרחוב כשהוא חמוש בסכין, והפעם נתקל בגבר כבן 60 וגם אותו שאל מה השעה. הגבר השיב ל-ע' שהוא איננו יודע ושהוא יבדוק לו, ו-ע' בתגובה שלף את הסכין, דקר אותו כמה פעמים בגבו וברח מהמקום בריצה. עם קבלת תלונתו של הנדקר השני, הקימו חוקרי מחלק הנוער במשטרת השכונות צוות חקירה מיוחד שהחל לחקור את פרטי המקרים החמורים.

"החשש שלנו היה שהוא עלול לדקור עוד אנשים ושזה יסתיים לבסוף באסון מזעזע", מסביר ל-mako גורם במשטרה. "היינו חייבים לפעול במהירות רבה כי הבנו שיש פה דוקר סדרתי, אז התחלנו לנתח את הפרופיל שלו כדי להגיע אליו, באותו רגע הבנו שמדובר באדם ללא עבר פלילי".

וכך, למרות שבתחילה חשדו במשטרה שמדובר בשוד או ניסיון גניבה, מהר מאוד התברר שאין כל רקע פלילי לדקירות, ובעזרת אמצעים טכנולוגיים משוכללים ומצלמות אבטחה המותקנות ברחוב, הצליחו החוקרים לזהות את החשוד, גבו עדויות מבני משפחתו והבחינו שהוא ככל הנראה לבש את אותם בגדים בשני אירועי הדקירה.

ע' נעצר עוד באותו היום והיה מופתע לחלוטין ממעצרו. הוא הכחיש שדקר את שני הגברים וטען שאין לו כל קשר לאירועים. "זו טעות בזיהוי, זה מישהו אחר. אתם מתבלבלים", הטיח ע' בחוקרים.

החוקרים מנגד הוכיחו ל-ע' שיש להם את כל הראיות המוצקות שהוא אכן הדוקר ושאין פה כל טעות בזיהוי, ומה שע' לא ידע הוא שכמה מבני משפחתו שתושאלו על ידי החוקרים זיהו אוֹתו בסרטוני האבטחה שהוצגו להם, ופרטי הטלפון הנייד שלו אוכנו בזירה. מעצרו של ע' הוארך נכון לעכשיו עד ליום ראשון הקרוב ובכוונת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום ככל הנראה כבר בשבוע הבא.