מקסיקו: ארגון מקומי עצמאי ששם לו למטרה להילחם בהשתלטות הקרטלים על המדינה, חשף לאחרונה תריסר "מטבחים" אשר נועדו להשמדת גופותיהם של אלפי אנשים שנרצחו על ידי ארגוני הפשע ששולטים במדינה הלטינית.

אנשי ארגון "הבריגדה הלאומית לאיתור נעדרים", הודיעו בשבוע האחרון כי הצליחו לאתר במדינת ורקורז מספר בריכות חומצה ובתוכן עצמותיהם של אינספור קורבנות שאיבדו את חייהם במלחמה נגד קרטלי הסמים המקסיקניים.

מאז פרוץ המלחמה בשנת 2008, דווח כי למעלה מ-115 אלף בני אדם נהרגו במדינה, ויותר מ-61 אלף מוגדרים כנעדרים, ולאחרונה, יותר מ-300 מתנדבים סרקו שטחים שהיו שייכים בעבר לקרטל "לוס זטס", ומצאו מצבורים עצומים של עצמות, בגדים ואפילו סכינים שנועדו לבתר את הקורבנות.

חואן קרלוס טרוחילו, אחד המתנדבים במבצע וקרוב משפחה של אחד הנעדרים, התייחס לממצאים וסיפר: "המשפחות כואבות מאוד. רבים עזבו את בתיהם במשך יותר משבועיים בשביל להשתתף במבצע החיפוש, וכדי לקבל הזדמנות לגלות מה עלה בגורל בני משפחותיהם".

אחד האתרים שנמצא על ידי מתנדבי הארגון ממוקם סמוך לטיחואטלן, אשר בחופה המזרחי של מקסיקו, באזור שנקרא "לה גזר'ה" (לול תרנגולות בתרגום חופשי), ותושבים מקומיים מספרים שהאזור כולו היה בשליטת קרטל "לוס זטס" במשך 5 שנים לפחות, ובתקופה הזו הם נהגו לרצוח ולהעלים את קורבנותיהם באותו המקום.

מתנדבי "הבריגדה הלאומית לאיתור נעדרים" מספרים שהרשויות המקומיות כבר ערכו חיפושים באותו מקום, אבל הם לא היו מספיק קפדניים: "הממצאים שלנו צריכים לבייש את הממשלה המקסיקנית", סיפרה מריה הררה, אמו של אחד הנעדרים. "הם חיפשו פה 'מטבחים' במשך ארבע הזדמנויות שונות ולא הצליחו למצוא כלום".

העצמות שנמצאו הועברו לאחרונה לידי מומחים לרפואה משפטית ממשרד הפרקליט של הרפובליקה, וכעת דווח כי נפתחה חקירה שנועדה לזהות את שרידי גופותיהם של הקורבנות בתקווה שבני משפחותיהם יוכלו לסגור מעגל.