אחמד גרגאוי בן 30 תושב שגב שלום, עבריין מוכר למשטרה שתיעד עצמו לפני כמה שבועות יושב במכונית עם רובה אמ-16 על רקע של משרדי היחידה המרכזית במשטרת מרחב נגב בבאר שבע, חוסל אתמול בלילה על ידי עבריינים מהפזורה הבדואית.

הוא נעצר באפריל השנה כמה ימים לאחר שתמונתו הופצה ברשתות החברתיות בחשד לנשיאת נשק. גרגואי, הכחיש שמדובר בנשק בכלל וטען שמדובר ברובה דמה ולא יותר מזה.

חוקרי המשטרה טענו, כי גרגאוי בהתנהגותו השפיל וביזה מוסדות מדינה וגופים ביטחוניים וביקשו להאריך את מעצרו. בנוסף טענו במשטרה כי בחיפוש שנעשה במכוניתו נתפסו 25 גרם מריחואנה.

גרגאוי הוא בעל עבר פלילי עשיר מאוד וטען להגנתו במהלך הדיונים בבית המשפט כי מדובר ברובה אוויר (איירסופט) ולכן לא מדובר בעבירה פלילית.

מעצרו הוארך פעמיים. בני משפחתו הביאו למשטרה את הרובה שעמו הצטלם כדי שזו תיקח אותו לבדיקות במעבדה לזיהוי פלילי כדי לברר שאכן מדובר ברובה אוויר ולא ברובה אמ-16.

השופטת שרה חביב מבית משפט השלום בבאר שבע ציינה באחד הדיונים כי אינה סבורה שמדובר באירוע המבזה מוסדות מדינה ואין ראיות שהדבר נעשה על רקע לאומני.

כעבור שמונה ימים במעצר גרגאוי שוחרר ועד היום למעשה לא הוגש נגדו כתב אישום.

מאז שחרורו הוא היה על הכוונת של עבריינים במגזר הבדואי עמם הסתכסך. אתמול בליל שבת כשישב לעשן נרגילה באחד מבתי הקפה בעיר העתיקה בבאר שבע הגיעו למקום אלמוניים וירו לעברו. הוא נורה בחזהו ונפצע באורח קשה מאוד. אדם נוסף שהיה במקום נפצע באורח בינוני. ניידת טיפול נמרץ של מד"א פינתה את השניים לקבלת טיפול רפואי בבית החולים 'סורוקה'. היום בבוקר מת גרגאוי מפצעיו.

למעשה החקירה עברה למישור של תיק רצח וניסיון רצח. חוקרי המשטרה עורכים מצוד נרחב אחר החשודים בירי.

"זה היה רצח מתוכנן. היו לו סכסוכים עם גורמים עבריינים שחיכו לרגע הנכון כדי לסגור עמו חשבון", טוען קצין משטרה. "אנחנו בודקים את כל כיווני החקירה", ציינו גורמים במשטרה. חוקרי ימ"ר נגב קיבלו לידיהם את חקירת תיק הרצח. טרם נעצרו חשודים במעשה.

לפני כשבע שנים אביו של גרגאוי נרצח על ידי בן משפחת מאבו טהה שבתל שבע. אמו של גרגאוי היא בת משפחת אבו טהה. נעצר חשוד שהואשם ברצח אביו של גרגאוי ובגלל קשיים ראייתיים הוא נשפט בהסדר טיעון לשבע שנות מאסר בפועל.

ב-4 בנובמבר 2019 שני צעירים בני 25 ממשפחת אבו טהה נמצאו ירויים בתוך מכוניתם בכניסה לתל שבע. השניים קרובי משפחתו של השופט המחוזי בבאר שבע, אחמד אבו טהה.

רגאוי ואחד מבני משפחתו נעצרו כחשודים ברצח הכפול. "החשד היה שהם ביצעו את הרצח הכפול כנקמה על רצח אביהם מצד משפחת אבו טהה", גילה קצין משטרה.

השניים היו עצורים כעשרה ימים ולאחר מכן שוחררו לאחר שלא הושגו ראיות נגדם כמי שביצעו את הרצח. "זה היה ברור שזה רק עניין של זמן עד שאחמד או מי מבני משפחתו יחוסלו כנקמה דם על הרצח הכפול", ציין גורם בכיר במשטרה.

חוקרי ימ"ר נגב חושדים שהוא כאמור נרצח כנקמה על הרצח הכפול של בני משפחת אבו טהה.