האימה בבתי הסוהר בצפון ברזיל ממשיכה: על פי הדיווחים, 4 אסירים אשר השתתפו בטבח שארע בכלא אלטמירה מצאו אמש את מותם בנסיבות שעדיין נחקרות על ידי הרשויות.

על פי הדיווחים, גורמים בהנהלת בית הכלא החליטו לפזר חלק מאוכלוסיית האסירים לבתי כלא אחרים באזור לאחר האסון, ו-26 מהם עלו אמש על אוטובוס שעשה את דרכו לכלא בעיר מראבּה (כ-500 ק"מ ממוקד האירוע). כשהגיעו לבית הכלא - רק 22 ירדו בחיים.

כלי התקשורת המקומיים מדווחים כי ארבעת האסירים שמצאו את מותם היו בין המשתתפים במהומה שהתרחשה בתחילת השבוע והובילה למותם של 56 בני אדם - מתוכם 16 שראשם נערף.

גורמים בשירות בתי הסוהר אישרו כי כל ארבעת ההרוגים היו מזוהים עם ארגון "פקודת הבירה הראשונה" (PCC) שהיה זה שיזם את הטבח בבוקר יום שני.

הדיווחים על מותם של ארבעת האסירים מגיעים פחות מ-24 שעות לאחר שבני משפחות הקורבנות זומנו למתקן הכליאה בשביל לזהות את קרוביהם. כלי התקשורת בברזיל סיקרו את התהליך המזעזע ודיווחו כיצד רבים מבני משפחות הקורבנות התעלפו כשהגיעו לזהות את גופות יקיריהם - כמו גם על מהומה גדולה שהתפתחה במהלך תהליך הזיהוי.

מותם של ארבעת האסירים נודע לשירות בתי הסוהר רק לאחר הגעת האוטובוס לשטח הכלא. מומחים לרפואה משפטית קבעו כי הם נחנקו למוות, ומאוחר יותר, גורם פנימי הבהיר לכלי התקשורת כי בהסעה לא הייתה יכולת להפריד בין האסירים - כך שככל הנראה הקורבנות הותקפו על ידי שאר האסירים.

 

מזכיר הביטחון של מחוז פארה התייחס לתקרית והגדיר אותה כ"מצערת", והוסיף שהרשויות חוקרות את נסיבות האירוע. כמו כן, סרחיו מורו, שר הביטחון של ברזיל, אישר לאחרונה את פריסתם של סוכנים פדראליים בבתי סוהר שונים במדינה אשר "ישקיפו וישלטו" על המצב למשך החודש הקרוב.