בכל פעם כשאני נתקל בטרנזיט דוקאטו, גדולה ואטומה, אני מחייך לעצמי ומנסה לנחש מה יש בתוכה. הסיבה? הנה הסיפור המלא: פגשתי את גילה בבית אחיה בצפון אחרי שאמרה לי שרק שם היא מרגישה בטוחה לספר לי על כך שהיא חושדת שבעלה מאיר בוגד בה. גילה תיארה לי מצבים שהעלו חשד לפיו מאיר אכן מנהל קשר סודי, ואמרה לי שהוא נהיה כעוס וחסר סבלנות, מתרחק ממנה ולא עוזב את הטלפון שלו אפילו לשנייה. "גם כשהוא במקלחת הטלפון איתו", אמרה לי גילה בחיוך מריר.

"לאחרונה הוא גם מחליף סיסמאות בטלפון כל שני וחמישי", הוסיפה גילה וסיפרה שמאיר עובד כנהג חלוקה של חלקי חילוף לרכב, ויוצא לעבודתו בכל בוקר על הטרנזיט דוקאטו הגדולה שלו, מגיע לקבל סחורה במחסן ומשם מפזר אותה במוסכים ברחבי הארץ. 

גילה ציינה שאין למאיר שעות עבודה קבועות, ושלפעמים הוא חוזר הביתה גם בשמונה או בתשע בערב. היא הדגישה שלפני כמה חודשים הוא החל לעבוד גם בימי שישי, אך לא באופן קבוע, ואני סיכמתי איתה ועם ועם אחיה שנבצע מעקב סמוי אחר מאיר במשך כמה ימים בניסיון לגלות מה מעשיו, כשאחד מימי המעקב יהיה יום שישי.

אחיה של גילה פנה אלי בהמשך וביקש ממני להסדיר מולו את כל ענייני התשלום, מה שגרם לגילה לפרוץ בבכי מכיוון שלא היה לה קל לקבל את עזרתו הכספית של אחיה. אחרי שסגרנו את עניין התשלום צוות בלשים ממשרדי נצמד למאיר במשך שלושה ימים; שני, שלישי ורביעי, בהם מאיר עסק בענייני עבודתו מהבוקר ועד שהגיע לביתו בשעות הערב.

לאחר אותם ימי מעקב הוחלט שנעשה הפסקה ליום אחד ונחזור למעקב ביום שישי, אז נצמדנו למאיר שיצא מביתו בשעה שונה מהשעה הקבועה שבה הוא יוצא באמצע השבוע. אחרי שיצא מביתו הוא נסע ישירות למחסני החברה שבה הוא עובד, וכעבור חצי שעה הוא יצא מהמתחם, נסע למוסך בעיר סמוכה, ומשם המשיך בנסיעה והגיע למרכז מסחרי בעיר מגוריו שבאזור המרכז.

כעבור שעה קלה נראתה בחורה צעירה נכנסת לרכבו של מאיר, השניים נסעו מהמקום, וכעבור 20 דקות הגיעו לשביל עפר בגב בניין תעשייתי ישן ונטוש. נקודה מבודדת למדי, ריקה וללא נפש חיה. העוקבים המתינו וצפו על הרכב מרחוק, ואחרי דקות ארוכות בהן מאיר והבחורה לא נראו יוצאים מהרכב, העוקבים יצאו מרכבם והתקרבו בשקט לשביל העפר.

מאיר והבחורה אמנם לא נראו במושבים הקדמיים, אך כעבור זמן קצר, ולמרות גודלו של הרכב, הבחינו החוקרים ברכב כשהוא זז, נע ונד. בשלב זה נותר רק לתאר את מה שנעשה בחלקו האחורי, וכעבור שעה וחצי החל הרכב בנסיעה ועזב את המקום. במקביל, אחד החוקרים הסווה את עצמו בנקודה נסתרת וצילם את רכבו של מאיר נוסע מהמקום בזמן שהוא והבחורה בתוכו. כמה דקות לאחר מכן מאיר הוריד את הבחורה במרכז מסחרי שבו נאספה, היא נכנסה לרכב שחנה בחנייה אחורית ומאיר המשיך לבדו בנסיעה.

כעבור כמה מאות מטרים מאיר עצר את הרכב, יצא ממנו ופתח את הדלתות האחוריות. להפתעת העוקבים הוא נראה מוציא אוויר מזרן זוגי מתנפח שהיה ברכב, סידר את הסדין הזוגי והכריות שהיו עליו, במה שהתברר מהר מאוד להיות צימר על גלגלים בו הוא ניהל את הרומן הסודי שלו. הצילומים והתיעוד כולו הועברו לגילה, ולנו היה ברור מה יהיה הצעד הבא שלה.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"