פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד רביע עמאש, תושב ג׳סר א זרקא בן 44, שרצח את אשתו בפטיש, גלגל את גופתה בשטיח וקבר את הגופה בבור שהוא חפר בשטח היישוב.

הנאשם וסמייה ז״ל, בת 34, היו נשואים ולהם ארבעה ילדים. בתקופה שקדמה לרצח היו יחסיהם של הנאשם והמנוחה מעורערים. לפי כתב האישום, בלילה שבין 30.5.24 ל-31.5.24,  העיר הנאשם את המנוחה משנתה כשהוא אוחז בפטיש והיכה אותה בחוזקה בראשה פעמיים, בזמן שילדיהם ישנו בבית. כתוצאה מהמכות נגרמו למנוחה חבלות בגולגולת שגרמו למותה. 

הנאשם שטף את הפטיש במים ובהמשך גם שטף סדין וכרית שהיו מגואלים בדם המנוחה. לאחר מכן, קשר את המנוחה בחבל, עטף את ראשה של המנוחה בשקית ניילון, ואת גופה בשלושה שקים גדולים. בהמשך, גלגל הנאשם את גופת המנוחה בתוך שטיח, גרר את הגופה מחוץ לבית והכניס לתא המטען, וחזר אל הבית. "כל זאת עשה הנאשם על מנת לטשטש ולהעלים ראיות לביצוע מעשה הרצח ובכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי", תיאר כתב האישום.

לאחר כמה שעות, יצא הנאשם מהבית יחד עם ילדיהם ונסע איתם ברכב לבית הוריו בג'סר א-זרקא, כאשר גופתה של המנוחה נמצאת בתא המטען של הרכב. לאחר מכן הנאשם והילדים נכנסו לרפת שבבעלות המשפחה. בשלב זה, כשהילדים ברפת, לקח הנאשם את חפירה וחפר בור בערוץ שנמצא מתחת לשטח עפר סמוך לרפת. הנאשם הוציא את גופת המנוחה מתא המטען של הרכב, השליך אותה אל הערוץ, הכניס אותה לתוך הבור וכיסה את הבור באדמה. 

לאחר מכן הנאשם רכש בחנות בג'סר א-זרקא מכשיר טלפון נייד וחזר אל הבית. לאחר מכן שלח הנאשם לאימה של המנוחה הודעת וואטסאפ מהטלפון שקנה, תוך שהוא מציג את עצמו כמנוחה. בהודעה כתב: "אמא אני סמייה השארתי את הטלפון בכוונה על מנת שרביע לא ישגע אותי הוא לא יודע שאני יצאתי עם חברה שלי לשארם א-שייח' תשע לילות ועשרה ימים בגלל שהוא יושב בבית הילדים אצלו ...".

המסרונים שקיבלו הוריה של סומיא עמאש
המסרונים שקיבלו הוריה של סמייה עמאש

לאחר שבני משפחת המנוחה ניסו להשיגה בטלפון ללא מענה מצידה, ניגשה אימה אל הבית ושאלה את הנאשם היכן המנוחה. הנאשם השיב כי המנוחה יצאה בבוקר לעבודה והשאירה את הטלפון והרכב שלה בבית. 

ב-1.6.24 נמצאה גופתה של סמייה על ידי חוקרי משטרת מחוז חוף בבור שבו נקברה על ידי בעלה. פראמדיקים של מד"א קבעו את מותה, והסיקו כי ככל הנראה היא ניהלה מאבק עם הרוצח. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תם ההליכים המשפטיים נגדו. בחקירה השתתפו חוקרים מיל"פ מנשה.