כיצד תת-מקלע MP5 מתוצרת גרמניה, שמשמש לוחמים ביחידות מיוחדות ללוחמה בטרור במדינות רבות בעולם, התגלגל לארגוני פשע במשולש? לא ברור עדיין איך הרובה הנדיר הזה הגיע לארץ, אבל ההערכה היא שהוא הוברח מירדן לישראל באמצעות מבריחי סמים ואמצעי לחימה ונמכר לעבריינים.

בשבוע שעבר פשטו שוטרי תחנת משטרת טירה בשיתוף היחידה הטקטית של משמר הגבול ויחידת כלבנים על מתחם שבו מתגוררים שלושה אחים. במהלך הפשיטה גילו השוטרים את הרובה טעון ומוכן להפעלה. 

האחים נעצרו לחקירה. מדובר בתת-מקלע לא חדש אבל עדיין מחירו יכול לנוע בין 50 ל-70 אלף שקל. מחירו של רובה חדש עשוי להגיע ל-150 אלף שקל.

"מדובר בנשק שהוא באמת שובר שוויון למי שמחזיק בו", הסביר קצין משטרה. "המחסנית שלו יכולה להכיל בין 15 ל-30 כדורים. אפשר לירות בו באוטומט או בבודדת, כולל אפשרות להתקין עליו משתיק קול. הוא משמש למשימות חשאיות רבות ביחידות מיוחדות ברחבי העולם. היו לאורך השנים כמה פיתוחים שלו. הוא גם מדויק מאוד".

לדברי הקצין, היו מקרים בודדים שבהם המשטרה נתקלה ברובים מן הסוג הזה שהוחזקו בידי ארגוני פשע. "אני מעריך שמשתמשים בו לחיסולים בארגוני הפשע. להערכתי בכל הארץ אין יותר מעשרה רובים כאלה", הוסיף הקצין.